05 квітня 2021, 14:02

Які твердження у рекламі лікарських засобів є неправомірними: роз’яснення АМКУ

Прес-служба АМКУ

Показання та властивості лікарського засобу мають бути коректно викладені у рекламному повідомленні та відповідати інформації, яка зазначена в інструкції про застосування лікарського засобу.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ надав рекомендації учасникам роздрібного ринку щодо цін на пальне"

Про це йдеться у рекомендаційних роз’ясненнях Комітету, повідомляє прес-служба АМКУ.

АМКУ надав рекомендаційні роз’яснення щодо застосування положень статті 15-Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції», відповідно до якої, поширенням інформації, що вводить в оману є повідомлення невизначеному колу осіб неправдивих відомостей про властивості, яких лікарські засоби не мають, що може вплинути на наміри споживачів щодо їх придбання. У роз’ясненнях висвітлено підходи Комітету щодо визначення у рекламі лікарських засобів тверджень, які потребують особливої уваги та/або підтвердження.

Комітет вважає неправомірним поширення в рекламі інформації про ті чи інші характеристики лікарського засобу, які не підтверджені належним чином, але можуть вплинути на намір споживачів придбати відповідні лікарські засоби, зокрема:

  • акцентування на непідтвердженій швидкій дії (наприклад, «швидко», «негайно», «за 15 хвилин» тощо);
  • перебільшення властивостей лікарського засобу («найкращий», «найбільший» та подібних за змістом), за відсутності підтверджених фактичних даних, які можуть за певних умов створити ефект порівняння та, відповідно, надати неправомірні переваги у конкуренції окремим суб’єктам господарювання;
  • зазначення перебільшених або не підтверджених належним чином відомостей про фармакологічні властивості лікарського засобу та особливості його застосування, в тому числі, в комплексній терапії;
  • невизначених і неконкретних характеристик якості лікарського засобу та його ціни («висока якість», «помірна ціна» тощо);
  • непідтвердженого належним чином лідерства лікарського засобу («№ 1 у світі» тощо).

Відтак, під час створення або замовлення реклами лікарських засобів, Комітет рекомендує аналізувати її зміст на наявність перелічених у роз’ясненнях тверджень та за відсутності належного підтвердження уникати їх вживання.

Роз’яснення надано з метою подальшого адвокатування конкуренції, запобігання порушенням законодавства про захист від недобросовісної конкуренції, передбачуваності дій Комітету при оцінці реклами лікарських засобів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати