02 грудня 2021, 11:26

Які системні ризики виділяє фінсектор: результати опитування

Пресслужба НБУ

Учасники опитування поліпшили оцінку поточного стану фінансового сектору України до рекордного рівня з травня 2018 року – від запровадження опитування. Про це свідчать результати "Опитування про системні ризики фінансового сектору" за листопад 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ІІІ кварталі 2021 року небанківський фінсектор збільшив обсяги наданих послуг і активів: огляд НБУ"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Майже 40% топменеджерів уважали, що ситуація у фінсекторі за минулі пів року покращилася.

Вперше респонденти оцінили стійкість фінансового сектору до значних негативних подій вище середнього рівня.

Більшість керівників фінустанов не очікували погіршення стану фінансового сектору у наступні шість місяців, водночас п’ята частина опитаних прогнозували його поліпшення.

Респонденти, як і раніше, вважали головним джерелом ризику загальний рівень корупції, діяльність правоохоронних органів та судової системи. Ризик можливої ескалації воєнних дій з боку РФ на сході країни вперше від початку опитування увійшов до трійки найбільших ризиків. Оцінки впливу економічних факторів надалі поліпшувалися, хоча помітно зросли інфляційні ризики. Нові фактори ризиків "карантинні протиепідемічні заходи" та "кліматичні зміни" посіли восьме та вісімнадцяте місця відповідно.

Загалом схильність фінансових установ до ризику за останні пів року дещо підвищилася.

Наступне Опитування про системні ризики фінансового сектору буде опубліковане в травні 2022 року.

Довідково

Опитування проводилося з 10 до 24 листопада 2021 року. Участь у ньому взяли керівники 22 банків, 12 страхових та 3 інвестиційних компаній. До вибірки не потрапили фінансові установи, до яких запроваджено політичні санкції. У підсумкових результатах не бралися до уваги розмір банку/компанії чи їх частки на ринку – усі відповіді рівноцінні.

Опитування про системні ризики фінансового сектору вивчає сприйняття найбільшими банками та небанківськими фінансовими установами поточних та потенційних ризиків для фінансового сектору і проводиться Національним банком України двічі на рік. Його результати відображають оцінку топменеджерами фінустанов стану фінансового сектору за минулі 6 місяців та очікування на наступні пів року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати