Відповідно до законодавства, відповідальність за недодержання порядку маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів несуть виробники (замовники), імпортери, продавці таких товарів та їх посадові особи (п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України (далі - ПКУ)).
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Які встановлені строки сплати акцизного податку?, - ДПС"
Так, згідно ст. 17 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» за зберігання, транспортування, продаж немаркованих алкогольних напоїв чи тютюнових виробів до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірі 200 відсотків вартості товару, але не менше 17000 грн.
Крім цього, до посадових осіб такого суб’єкта господарювання застосовується адміністративна відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 № 8073-X (далі – КУпАП).
Відповідно до ст. 156 КУпАП роздрібна або оптова торгівля алкогольними напоями чи тютюновими виробами без марок акцизного податку чи з підробленими марками цього податку – тягне за собою накладення штрафу від 200 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
Зберігання або транспортування алкогольних напоїв чи тютюнових виробів з підробленими чи фальсифікованими марками акцизного податку посадовими особами підприємств – виробників, імпортерів і продавців таких товарів, – тягне за собою накладення штрафу від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів (ст. 164 прим. 5 КУпАП).
Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано стягненню за будь-яке з правопорушень, зазначених у ст. 164 прим. 5 КУпАП, або вчинені у великих розмірах, – тягнуть за собою накладення штрафу від 600 до 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією таких алкогольних напоїв або тютюнових виробів.
Під великим розміром розуміється вартість алкогольних напоїв або тютюнових виробів, яка у 500 чи більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.
Нагадаємо, продаж алкоголю на розлив дозволяється тільки тим закладам, що мають відповідну реєстрацію.