Здійснити надбудову над останнім поверхом багатоквартирної будівлі можливо тільки шляхом реконструкції всього будинку.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Особливості будівництва АЗС: роз’яснення від Департаменту містобудування".
Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.
"На що тільки не йдуть кияни, щоб збільшити своє житло, - прибудовують фасади до квартир, самовільно захоплюють частини горищ. Ці дії не є законними і не підлягають легалізації у Департаменті містобудування та архітектури КМДА. Те саме стосується і надбудов до квартир, які знаходяться на останньому поверсі", - повідомив Юрій Тацій.
Так, легалізація надбудови для окремої квартири не можлива, адже таке приміщення не вважається її частиною, а належить до всього будинку.
"Чому це неможливо? Будь-які зміни в облаштуванні квартири вважаються реконструкцією, однак така дія можлива виключно в межах приміщення. Надбудова не є його частиною, а належить до будинку в цілому. Тому легалізувати надбудову можна тільки шляхом реконструкції цілої будівлі.
Замовником будівництва надбудови може бути балансоутримувач будинку або об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. В будь-якому разі для здійснення реконструкції потрібна згода усіх жителів будівлі", - зазначив Юрій Тацій.
"При поданні документів для отримання МУО на реконструкцію важливо врахувати такі деталі:
- чи дотримана норма за висотністю будівлі, враховуючи надбудову, яка планується;
- чи не будуть утискатися права суміжної забудови (наприклад, чи не буде перекриватись вид з вікна або чи безпечна надбудова для сусіднього будинку)", - додав Юрій Тацій.
Нагадаємо, у Департаменті містобудування пояснили, яким має бути відсоток житлової забудови.