12 серпня 2020, 16:22

Особливості будівництва АЗС: роз’яснення від Департаменту містобудування

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Для будівництва автозаправних станцій необхідне отримання містобудівних умов та обмежень, в яких і будуть міститися вимоги за державними будівельними нормами стосовно проектування об’єктів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В програмі "Доступне житло" тепер можуть брати участь всі пільгові категорії".

Про деталі щодо будівництва АЗС розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.

Зазначається, що автозаправні станції є доволі специфічним видом будівель, під час проектування яких потрібно врахувати дуже багато деталей. Крім непростих процедур реєстрації підприємства АЗС, а також отримання документів на земельну ділянку під будівництво станції, непростим є також і власне проектування такого об’єкту.

"У Департаменті містобудування та архітектури КМДА для будівництва АЗС необхідне отримання містобудівних умов та обмежень, в яких будуть вказані вихідні дані для проектування об’єкту", - написав Юрій Тацій. 

При проектуванні та будівництві АЗС необхідно користуватись кількома різними ДБН, які, зокрема, регулюють безпеку об’єкту.

Зокрема, у документі можуть бути вказані наступні норми стосовно проектування заправок:

1. ДБН В.2.5-20-2018 "Інженерне обладнання будинків та споруд. Зовнішні мережі та споруди. Газопостачання". Регулює проектування при новому будівництві, реконструкції, ремонті та переоснащенні наявних систем газопостачання.

2. ДБН Газопостачання (ДБН В.2.5-20:2018). Це стосується автозаправних станцій, які, окрім бензину та дизельного пального, продають ще і скраплений газ.

3. ДБН В.1.1.7-2016 Пожежна безпека об’єктів будівництва. Дуже важливо перед проектуванням АЗС уважно ознайомитись з цими нормами, тому що автозаправна станція - об’єкт пожежонебезпечний. Лише неухильне дотримання усіх норм при будівництві зробить об’єкт безпечним.

4. ДБН В.2.3-5:2018 Вулиці та дороги населених пунктів. Враховуючи особливість розміщення АЗС на вулицях міста, важливо дотримуватись даного виду норм при будівництві.

5. ДБН Б.2.2-12:2019 Планування та забудова територій. Дія норм поширюється на будівництво на територіях населених пунктів.

На створення автозаправних станцій також існує кілька важливих обмежень.

"Ще кілька зауважень, які можуть очікувати вам в МУО на будівництво АЗС:

- заборона розміщення заправок у центральній планувальній зоні міста; 

- заборона будувати АЗС у історичній частині; 

- не можна споруджувати автозаправні станції в межах житлової забудови, а тим більше - на перших поверхах будинків", - зазначив Юрій Тацій.  

Також посадовець закликав забудовників, які планують створення АЗС, дотримуватись норм будівництва задля привабливого для бізнесу міста.

"За безпеку у місті відповідає не лише міська влада, а і підприємці та інвестори, які здійснюють забудову. Спільне дотримання норм, правил та законодавства зробить Київ привабливим містом, в якому ведення бізнесу буде вигідним та прибутковим", - додав Юрій Тацій.

Нагадаємо, у Департаменті містобудування пояснили, яким має бути відсоток житлової забудови.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати