05 травня 2021, 13:04

Як вплинуть на будівельну сферу нові штрафи за недотримання вимог пожежної безпеки

Департамент містобудування та архітектури КМДА

В Україні прийнято законопроект №4157, який посилює рівень відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки. Ці зміни вкрай важливі для покращення якості новобудов, адже вимоги пожежної безпеки також розповсюджуються на діяльність забудовників.

Читайте також: "Як зробити перепланування квартири в "квартиру-студію"

Яких саме вимог необхідно буде дотримуватись під час будівництва, пояснив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій.

Так, згідно з ДБН В.2.2-15:2019 «Житлові будинки. Основні положення» розділ «пожежна безпека» включає такі вимоги:

  • передбачати запас вогнестійкості у різних елементах будівлі;
  • забезпечити будівлю системами протипожежного захисту;
  • спланувати евакуаційні виходи з будинку;
  • забезпечити під’їзди для пожежного автомобіля, а також протипожежні відстані від сусідніх будинків.

Дотримання цих вимог перевіряють пожежні інспектори Державної служби з надзвичайних ситуацій. 

«До речі, нещодавно парламент у першому читанні підтримав законопроект №1133-ІХ щодо підвищення штрафів за недопуск інспекторів. Сподіваюсь, що невдовзі він буде прийнятий в цілому. Ці два закони в комплексі дозволять забезпечити контроль за пожежною безпекою у новобудовах та запобігати виникненню аварійних ситуацій», - додав Юрій Тацій.

Загалом закон №4157 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки» передбачає наступні нововведення:

  • запровадження відповідальності для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність;
  • збільшення штрафу за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки за статтею 175 КУпАП - до 510 - 1700 гривень для громадян та 850 - 3400 гривень для посадових осіб та ФОПів (раніше 8,5 – 119 гривень для громадян та посадових осіб);
  • підвищення санкцій за порушення статті 175-2 КУпАП (здійснення господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки) – до 2550 – 3400 гривень (раніше 680 – 1700 гривень);
  • введення кримінальної відповідальності за порушення вимог техногенної безпеки, що призвели до аварії чи іншої небезпечної події з тяжкими наслідками (стаття 270 ККУ).
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати