26 березня 2020, 16:57

Як убезпечити життя під час судових засідань: суддівський погляд

Судова влада України

До Ржищівського міського суду надійшов запит Голови ВРП щодо стану здійснення правосуддя місцевими судами в умовах карантину, вжиті місцевими судами заходи з метою мінімізації ризиків розповсюдження коронавірусної хвороби у судах та лист Голови Київського апеляційного суду щодо надання запитуваної інформації в частині діяльності місцевого суду. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "В Україні винесли перший вирок за злочин проти адвоката".

Про це повідомляє Судова влада України.

У відповідь на листи в.о. голови суду Андрій Потапенко поінформував керівників ВРП та Київського апеляційного суду щодо заходів мінімізації ризиків розповсюдження коронавірусної хвороби в суді, щодо організації судових процесів та запланованих до прийняття зборами суддів рішень про оптимізацію організації роботи суду,  щодо стану та потреб матеріально-технічного забезпечення суду.

"Ураховуючи, що відповідно до статей 55, 64 Конституції України права та свободи людини і громадянина захищаються судом навіть в умовах введення надзвичайного стану, однак людина, її життя і здоров’я згідно ст. 3 Основного закону визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, окрему увагу керівників Вищої ради правосуддя та Київського апеляційного суду звернуто про напрацювання пропозицій змін до законодавства, необхідних до прийняття в умовах пандемії коронавірусу з метою убезпечення життя і здоров’я людей під час організації судових засідань судів, організації роботи судів та органів системи правосуддя", - зазначив пан Потапенко.

За його словами, вищезазначені напрацювання містять пропозиції щодо змін до процесуального законодавства, Законів України "Про судоустрій і статус суддів" та "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення". За своїм змістом пропозиції спрямовані на:

  • обмеження гласності судових процесів; продовження та зупинення процесуальних строків на період карантину, передбачених у ЦПК України, ГПК України, КАС України;
  • запровадження можливості проведення судових засідань у кримінальних провадженнях з питань обрання, зміни, продовження запобіжних заходів у режимі відеоконференції;
  • можливості розгляду певних клопотань слідчими суддями у кримінальних провадженнях за відсутності учасників у судовому засіданні;
  • запровадження можливості зупинення судом проваджень у справах про адміністративні правопорушення та зупинення на цей термін строків накладення відповідних стягнень;
  • законодавче закріплення повноважень зборів суддів судів щодо установлення у судах особливих умов та режимів праці, запровадження графіків роботи суддів із урахуванням їх спеціалізації, дистанційного режиму роботи із можливістю проведення у пріоритеті судових засідань в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом; установлення доплат працівникам апаратів судів, що здійснюють правосуддя в умовах введення карантинних заходів та особливих обставин на визначених територіях;
  • доповнення суб’єктів, передбачених Законом України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", а саме: "суди, органи суддівського врядування, інші державні органи та установи системи правосуддя", як органів державної влади, що у межах своїх повноважень можуть запроваджувати у встановленому законом порядку на відповідних територіях чи об’єктах особливі умови та режими праці, навчання, пересування і перевезення, спрямовані на запобігання та ліквідацію захворювань та уражень.

Читайте також: "У секретаріаті ВРП запровадили обов’язковий масковий режим".

"При цьому вищевказані пропозиції законодавчих змін необхідні на час боротьби із пандемією й втратять чинність після завершення карантинних заходів в Україні. Водночас, згідно повідомлень у ЗМІ, у Комітеті з питань правової політики розробляють законопроект, який врегулює проблеми здійснення судочинства в умовах пандемії коронавірусу.

За наявною інформацією, 23.03.2020 р. зазначені вище законодавчі пропозиції, напрацьовані у Раді суддів України та її постійно діючій міжрегіональній робочої групі, були передані на розгляд до Комітету з питань правової політики Верховної Ради України для опрацювання та реєстрації відповідних законопроектів", - зазначив Андрій Потапенко.

З листом Ржищівського міського суду можна ознайомитися за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати