26 жовтня 2020, 13:15

Як проводити аудит, якщо діють жорсткі обмеження пересування

Палата аудиторів і бухгалтерів України

Коронакриза кидає виклик компаніям по всьому світу, аудиторські фірми – не виняток. Карантин, обмеження пересування та соціальне дистанціювання чинять безпосередній вплив на те, як аудитори виконують свою роботу. Проведення аудиту, з-поміж іншого зустріч із керівництвом компанії, виїзд на об’єкти, опитування об’єктів аудиту, виконання всіх процедур, перевірка документів, спостереження та тестування системи внутрішнього контролю, що раніше вимагало фізичної присутності, тепер стало складним завданням.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Обрано заступника голови та членів правління IAASB на 2021 рік".

Про це повідомляє ПАБУ.

Так, інститут дипломованих бухгалтерів Сінгапуру опублікував Рекомендації з аудиту 12 "Аудит групи: обмежений доступ до робочих документів аудиторів за компонентом групи та інші рекомендації". Вони містять вказівки щодо ситуацій, коли команда аудитора групи вважає за необхідне переглянути робочі документи аудитора компонента, але не може отримати доступ до них через обмеження, зокрема, на пересування.

Інститут дипломованих бухгалтерів Англії та Уельсу також випустив Рекомендації для аудиторів групи – документ, підготовлений аудиторами груп разом з аудиторами компонентів, що надають послуги у країнах, які зачепив коронавірус, а зараз це майже весь світ.

Зокрема, наразі міжнародні компанії з широкою географією присутності відчувають на собі вплив обмежень на пересування та обов’язкової самоізоляції під час прибуття до багатьох країн. Проте аудитори повинні підтверджувати достовірність інформації перед відповідними аудиторськими комітетами та керівництвом, особливо щодо великих і важливих бізнес-операцій за кордоном, а також операцій у країнах з низьким рівнем прозорості та високим ризиком шахрайства, корупції та хабарництва. Залежно від профілів ризику та бюджету можна розглянути такі можливості:

- проведення аудиту дистанційно з використанням технологій, наскільки це можливо;

- добір аудиторів, які працюють на місцях, якщо бізнес із цього матиме вигоду;

- спільне проведення аудиту на місцевому рівні, де це доречно та економічно вигідно, і скорочення працівників, які не можуть виїжджати на місця.

Нагадаємо, як 5G вплине на кібербезпеку та конфіденційність даних.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати