Типові випробування (далі – ТВ) є обов’язковим елементом оцінювання ефективності та доцільності внесення змін у серійний виріб ОВТ або технологію його виготовлення. Про це повідомила пресслужба Міноборони.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Стратегію морської безпеки України впроваджуватиме спеціальна група: що відомо".
Типові випробування проводять на виробах ОВТ, у конструкцію або технологію виготовлення яких вже внесені запропоновані зміни. У Міноборони вказали, що обсяг випробувань має бути достатнім для оцінювання впливу внесених змін на ТТХ виробу ОВТ і визначатися програмою та методиками ТВ, які розробляє виробник згідно з ДСТУ В 15.211.
"Типові випробування можуть бути проведені як на власній випробувальній базі виробника, так і на базі спеціалізованої випробувальної організації (Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки dndivsovt@post.mil.gov.ua). Або на підприємстві, яке не є виробником виробів ОВТ, але має відповідну випробувальну базу. Результати ТВ оформлюють Актом (звітом) і протоколами з відображенням усіх результатів випробувань", – ідеться в повідомленні.
Як зазначається, якщо ефективність і доцільність запропонованих змін підтверджена результатами ТВ, то ці зміни вносять у робочу конструкторську документацію на виріб ОВТ згідно з ДСТУ В 15.902.
(для перегляду натисніть на зображення)