26 березня 2021, 10:33

Як перевірити своїх бізнес-партнерів на доброчесність?

Прес-служба Офісу великих платників податків Державної податкової служби

Заступник начальника Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Роман Кріль дав низку рекомендацій, яким чином можна застрахувати себе від несподіванок в роботі зі своїми бізнес-партнерами. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Систематичний продаж товарів підлягає держреєстрації, - ДПС"

1. Перевірте їхні дозвільні документи щодо отриманих послуг та товарів (ліценції, дозволи, тощо). Вид економічної діяльності повинен відповідати наданим послугам або реалізованим товарам.

Наприклад:

- будівельні послуги  - ліцензія на будівництво (перевірте на сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України);

- підакцизні товари (тютюнові вироби, лікеро-горілчані вироби та пальне) –ліцензія на виробництво, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі підакцизними товарами (перевірте на сайті Державної податкової служби України(ДПС).

2. Перевірте відсутність податкового боргу. Зробити це можна на сайті ДПС

3. Перевірте наявність земельної ділянки (власної чи орендованої) та нерухомого майна. Зробити це можна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Публічна кадастрова карта на сайті Держгеокадастру

4. Перевірте трудовий ресурс бізнес-партнера, чи має він кваліфікований персонал для сфери надання послуг. 

5. Перевірте чи має він основні засоби для здійснення операцій (наприклад, для послуг зберігання, транспортування, відвантаження або переробки). Звертайте увагу на об’єкти, що будуть задіяні в цій діяльності та їх зв'язок з вашим потенційним бізнес-партером. Цю інформацію кожен платник податків надає до органів ДПС. 

6. Перевірте чи фігурує ваш потенційний бізнес-партнер у судових тяжбах. Зробити це можна в Єдиному державному реєстрі судових рішень

7. Для перевірки надійності ділового партнера достатньо знати податковий номер або ж точну назву підприємства.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати