21 лютого 2019, 12:57

Як обчислити середню зарплату для оплати відпустки

Вісник ДФСУ

За ст. 21 Закону України "Про відпустки", заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Незалежно від тривалості наданої відпустки її оплата провадиться у зазначеному порядку, тобто за три дні до початку відпустки.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Імпорт/експорт через посередника: коли операції визнаються контрольованими".

Водночас, за час відпустки за працівником має зберігатися як місце роботи, так і середня заробітна плата, яка розраховується відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. №100 (далі - Порядок).

П. 2 Порядку визначено, що обчислення середньої заробітної плати у цих випадках провадиться виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.

Згідно з п. 3 Порядку до складу виплат, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати для оплати часу відпусток, включаються:

  • основна заробітна плата, доплати і надбавки, премії, які мають постійний характер;
  • індексація та виплати за час, впродовж якого за працівником зберігається середній заробіток (за час попередньої щорічної відпустки, виконання державних і громадських обов’язків, службового відрядження тощо);
  • допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.  

Відповідно до Порядку, лише премії включаються до заробітної плати того місяця, на який вони припадають згідно з розрахунковою відомістю. Всі інші виплати мають враховуватись в ті місяці, за які їх здійснено.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати