14 травня 2020, 14:45

Як карантин змінив сферу зайнятості та що очікувати далі?

Державна служба зайнятості

У ДСЗ сформулювати деякі прогнози щодо розвитку сфери зайнятості. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінекономіки презентувало план зі створення півмільйона робочих місць".

Про це повідомляє Державна служба зайнятості.

Так, ознайомившись з аналізом МОП, у ДСЗ сформулювати деякі прогнози щодо розвитку сфери зайнятості:

1. Форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім’ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів.

2. Дистанційна робота підвищить попит на дистанційне навчання.

3. Працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, ніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті.

4. Роль держави зростатиме. Уже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць.

5. Обираючи професію, зважте, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то вам загрожуватиме скорочення в першу чергу.

6. Значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться.

7. Уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов’язки через догляд за дітьми.

8. Зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Як зазначається, з початку дії карантину (з 12 березня по 12 травня 2020 р.) статус безробітного отримали 197 тис. громадян, що вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Станом на 13 травня 2020 р. кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становить 486,8 тис. осіб, що на 181 тис., або на 59%, більше, ніж на цю ж дату минулого року (станом на 13 травня 2019 р. кількість безробітних становила 305,4 тис.).

Нагадаємо, розвиток малого та середнього бізнесу стане основою розвитку економіки України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати