10 лютого 2020, 11:09

Як банк може стати учасником Програми «Доступні кредити 5-7-9%»

Прес-служба Міністерства фінансів України

В  рамках щорічної зустрічі Європейської бізнес асоціації EBA Global Outlook: Boosting Investments голова правління Райффайзен Банк Аваль Олександр Писарук заявив, що банк хотів би долучитися до Програми, але «не отримав проекту договору з урядом».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "З 1-го лютого стартують доступні кредити для малого бізнесу".

Про це інформує Міністерство фінансів України.

«Фонд розвитку підприємництва є фактичним виконавцем державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» згідно з рішенням Уряду від 24 січня 2020 року. Саме Фонд уповноважений долучати банки до програми та підписувати з ними відповідні угоди, а не Кабінет міністрів. Фонд розпочав роботу з банками ще 11 грудня 2019 року. Умови участі однакові для усіх банків, інформація про ці умови викладена у Порядку надання фінансової державної підтримки, який був затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 28», - пояснив директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну Руслан Гашев.

За словами Руслана Гашева, робота щодо підписання договору на участь в програмі "Доступні кредити 5-7-9%" з представниками Райффайзен Банк Аваль зокрема ведеться з 29 січня 2020 року.

«Ми здивовані коментарем Олександра Писарука у ЗМІ про відсутність договору від Фонду про участь у програмі "Доступні кредити 5-7-9%".  Ми готові надати Райффайзен Банку Аваль та усім іншим банкам додаткову інформацію та пояснення, яка потрібна для укладення договору» - заявив директор Офісу адміністрування проектів міжнародного фінансового співробітництва Мінфіну.

5 банків саме зараз завершують підготовчі процедури і скоро будуть розглянуті Радою Фонду як потенційні уповноважені банки.

Щоб банк став учасником Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», йому потрібно звернутися до Фонду розвитку підприємництва у два способи. Або особисто передати пакет документів за адресою місто Київ, вулиця Отто Шмідта 26, або надіслати їх листом на юридичну адресу Фонду м. Київ, вул. Інститутська 9.

Після цього Фонд розгляне звернення, вивчить надані документи, і ухвалить рішення щодо приєднання банку до переліку учасників цієї Програми.

Остаточне рішення щодо прийняття банку ухвалює Рада Фонду. Якщо рішення Ради Фонду позитивне, Фонд укладає з банком договір. Його форма затверджена Радою Фонду, тому він не відрізняється від договорів, які вже підписані з іншими банками.

Якщо банк не хоче надавати інформацію про свій портфель та іншу конфіденційну інформацію до укладення  договору, з банком можуть укласти угоду про нерозголошення інформації. Для цього банк звертається до Фонду з відповідним проханням.

Нагадаємо, Уряд запустив програму доступних кредитів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати