18 серпня 2021, 19:03

ВВС виплатить 1,5 млн фунтів стерлінгів, щоб загладити свою провину через інтерв’ю з принцесою Діаною

ВВС має виплатити 1,5 млн фунтів стерлінгів, щоб виправити ситуацію внаслідок скандалу, пов’язаного з інтерв’ю принцеси Діани та журналіста ВВС Мартіна Башира 1995 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Половина британської громадськості не розуміє, як діє система правової допомоги: результати дослідження"

Про це повідомляє вебсайт Dailymail.

Колишній лорд-суддя Вільям Дайсон провів незалежне розслідування, в результаті якого дійшов висновку, що колишній керівник новин і поточних справ ВВС лорд Тоні Холл та інші керівники приховали інформацію стосовно того, як Мартін Башир зміг взяти інтерв’ю у принцеси Діани у 1995 році.

Запит лорда Дайсона показав, що журналіст використовував обманні методи, щоб отримати ексклюзивне інтерв'ю. Зокрема, він замовив підроблені банківські виписки, щоб переконати принцесу, що службовці МІ5 та ЗМІ платять за інформацію про неї. Таким чином, підробленими банківськими виписками та вигаданими історіями Мартін Башир завоював довіру принцеси Діани.

Тільки цього року ВВС визнало провину свого журналіста та погодилося виплатити «пожертвування». Гроші від пожертви будуть спрямовані до благодійних організацій на вибір королівської родини. Ця сума також включатиме гроші, які корпорація заробила від продажу глобальних прав на інтерв'ю Башира 1995 року.

Незважаючи на те, що точні умови проведення виплати ще уточнюються, і немає встановленої дати виплати грошей, зрозуміло, що кошти надійдуть від BBC Studios, а саме комерційного торгового відділу корпорації, що не фінансується за рахунок ліцензійного збору.

Ідею пожертвування вперше запропонував брат принцеси Діани, граф Спенсер, який зазначив, що частина грошей, зароблених ВВС, повинна піти на благодійні проєкти Діани. Близька подруга принцеси Роза Монктон сказала: «Це захоплююче рішення. Хоча, очевидно, воно не може скасувати заподіяну шкоду або стерти провину ВВС».

Повідомляється, що лорд-суддя Вільям Дайсон хоче продовжити розслідування. Однак нинішній генеральний директор Тім Деві вважає, що пожертви можуть підвести межу в цій справі. Він повідомив, що вже надіслав листи з вибаченнями королеві, Чарльзу, Вільяму, Гаррі та графу Спенсеру.

Як повідомляється, у листі міститься зізнання, що «Мартін Башир використовував брехню та підроблені документи, щоб отримати доступ до принцеси», а також що «він висунув низку безглуздих та неправдивих тверджень».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати