12 серпня 2021, 19:04

Половина британської громадськості не розуміє, як діє система правової допомоги: результати дослідження

Половина британської громадськості не розуміє, як діє безкоштовна правова допомога та які існують способи її отримання. Про це свідчать результати дослідження, яке було проведене на підтримку уряду щодо забезпечення наявності достатньої кількості державних юристів, які допоможуть суспільству орієнтуватися у правовій системі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Менше охочих вчитися у Великобританії: проблема брексіту і висока плата за навчання"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.

Юридична фірма «Bolt Burdon Kemp» опитала 2 тис. осіб в Англії, Уельсі, Шотландії та Північній Ірландії. 46% респондентів сказали, що вони не розуміють, як працює система правової допомоги, а також як вони можуть отримати юридичну підтримку. 51% опитаних зазначили, що існує занадто багато перешкод для фінансування юридичної допомоги.

Переглянувши вплив Закону про правову допомогу та покарання правопорушників від 2013 р., уряд визнав, що правова підтримка на ранній стадії може допомогти людям вирішувати свої проблеми більш ефективно й результативно та пообіцяв покращити доступ людей до правової допомоги. Наразі він перевіряє стійкість і постійність цивільної правової допомоги, матеріальні можливості кримінальної та цивільної правової допомоги.

Однак у звіті за минулий місяць Комітет юстиції Палати громад зазначив, що зусилля щодо поліпшення юридичної підтримки та інформації для сторін в суді не слід розглядати як альтернативу спеціальним юридичним консультаціям. «Питання сталого розвитку для юристів цивільної юридичної допомоги були достатньо серйозними, щоб виправдати повний перегляд системи», – йдеться у звіті.

У Британії протягом кількох останніх років кількість надавачів юридичної допомоги неухильно скорочується. У квітні уряд підтвердив, що наразі 1090 правників підписали угоду про кримінальну правову допомогу, а 1439 – підписали договір щодо надання цивільної правової допомоги.

Дослідження Bolt Burdon Kemp також свідчить про те, що подальше скорочення надання безкоштовної юридичної допомоги може мати непропорційний вплив на людей з етнічних спільнот. Фірма вивчила дані урядової різноманітності клієнтів юридичної допомоги починаючи з 2012 р. Вони показали, що майже три чверті людей, які отримали правову допомогу протягом останніх 8 років, були афроамериканцями, азіатами чи з етнічних меншин.

Зазначене дослідження є останнім у великій кількості доказів, що свідчать про крихкість цього сектора. Результати перепису групи практиків правової допомоги 2021 р. будуть опубліковані разом із запитом всепартійної парламентської групи щодо сталості сектору правової допомоги у вересні цього року.

Про рівень правової обізнаності українців читайте за посиланням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати