30 травня 2024, 17:13

ВС залишив у силі вирок щодо депутата держдуми рф: що відомо

Пресслужба ВС

30 травня 2024 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без змін рішення судів, відповідно до яких депутат держдуми рф була визнана винуватою в тому, що вона як представник влади за попередньою змовою з іншими особами умисно вчинила дії з метою зміни меж території та державного кордону України. Про це повідомила пресслужба ВС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Практика суду ЄС: справа HUP Uslugi Polska щодо оманливого характеру ТМ".

Як зазначається, вона це робила на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків (ч. 3 ст. 110 КК України). Їй було призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного їй на праві власності майна на користь держави України.

Як установили суди, 15 лютого 2022 року депутат разом з іншими представниками держдуми рф підтримала постанову зі зверненням до президента рф із проханням розглянути питання про визнання росією самопроголошених "днр" та "лнр" як самостійних, суверенних і незалежних держав.

"22 лютого 2022 року вона підтримала ратифікацію договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між рф та "днр" і "лнр". Такі рішення були частиною злочинного плану країни-агресора, оскільки сам факт їх існування використовувався при створенні приводів для ескалації воєнного конфлікту й був спробою виправдання агресії. Ці дії особи призвели до тяжких наслідків у вигляді загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості та заподіяння матеріальних збитків у вигляді знищення будівель, майна та інфраструктури"– йдеться в повідомленні.

Як зазначається, кримінальне провадження як на етапі досудового розслідування, так і під час судового розгляду здійснювалося за відсутності обвинуваченої (in absentia) в порядку спеціального досудового та судового провадження.

Повний текст постанови ККС ВС у справі № 127/26784/22 (провадження № 51-7572км23) буде оголошено 4 червня 2024 року о 17:00.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати