27 листопада 2020, 18:20

ВС опублікував огляд судової практики ККС ВС за жовтень 2020 року

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд судової практики Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду за жовтень 2020 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховний Суд підтвердив правомірність рішень НБУ щодо виведення з ринку ПАТ "Астра Банк"".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

До огляду вміщено низку важливих правових позицій Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду, висловлених під час розгляду кримінальних проваджень у жовтні 2020 року, зокрема щодо:

– застосування судом до особи конкретного виду примусових заходів медичного характеру;

– оцінки викрадення чужого майна з шафи у жіночій роздягальні спортивного центру;

– визнання довідки, виданої дирекцією Українського державного підприємства зв’язку "Укрпошта", про підтвердження факту отримання рекомендованих листів, а також акту огляду будівельно-монтажних робіт, предметом складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 КК;

– зворотної дії кримінального процесуального закону у часі;

– наслідків відсутності дати завірення копії свідоцтва захисника про право на зайняття адвокатською діяльністю для наявності у нього права на подання апеляційної скарги.

Предметом розгляду Касаційного кримінального суду також були й інші питання застосування норм кримінального та кримінального процесуального права України, зокрема, стосовно того, які обставини свідчать про наявність умислу в особи на заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого; чи підлягає кримінальній відповідальності медична сестра за залишення підопічної особи, яка не може вжити заходів до самозбереження, якщо останній спричинено тяжкі наслідки; чи повинен слідчий суддя, надаючи дозвіл на проведення обшуку у житлі, вказувати у відповідній ухвалі, хто конкретно має провести цю слідчу (розшукову) дію; чи є обов’язковою участь захисника у кримінальному провадженні щодо особи, засудженої за вчинення особливо тяжких злочинів, при перегляді постановлених рішень щодо неї за нововиявленими обставинами.

Нагадаємо, КГС ВС підтвердив законність вимог НБУ щодо погашення боргу банку "Фінанси та кредит".

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати