НАЗК вдосконалило методичні рекомендації щодо застосування окремих положень закону "Про запобігання корупції" в питаннях запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, а також дотримання обмежень щодо запобігання корупції. Про це повідомили в НАЗК.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Рада прийняла законопроєкт щодо врегулювання питання проведення обов’язкової евакуації".
Оновлення переважно стосується висвітлення питань конфлікту інтересів при роботі близьких осіб та оплаті праці. Це дві сфери, в яких у публічних службовців, вказали в НАЗК, найбільше виникає питань.
У методичних рекомендаціях детальніше описано питання конфлікту інтересів у ситуаціях, коли близькі особи працюють в одному державному органі або на державному (комунальному) підприємстві (установі, організації).
У НАЗК зазначили, що йдеться про роз’яснення щодо обставин конфлікту інтересів, описано чотири типові ситуації, які можуть виникати при спільній роботі близьких осіб, а також додано нові приклади з поясненнями, серед яких: прийом на роботу близької особи, робота під керівництвом близької особи, преміювання близької особи під зовнішнім контролем тощо.
Крім цього, в методичних рекомендаціях з’явився новий розділ щодо конфлікту інтересів під час реалізації повноважень з оплати праці. В ньому описано різні ситуації, які виникають під час розв'язання питань щодо встановлення стимулюючих виплат, що поділяються на дві групи: коли конфлікт інтересів існує і коли конфлікт інтересів відсутній.
Також доповнено новими прикладами з питань конфлікту інтересів під час розв'язання питань щодо оплати праці, з яких тепер можна дізнатись, зокрема:
- чи буде конфлікт інтересів при внесенні подання про встановлення собі або своєму керівнику стимулюючих виплат;
- чи буде конфлікт інтересів у керівника, якщо він приймає рішення про своє преміювання на підставі пропозиції комісії з преміювання, погодженої юридичною службою підприємства і профкомом;
- коли погодження преміювання із суб’єктом призначення запобігає конфлікту інтересів.
Ознайомитися з оновленими методичними рекомендаціями можна в базі знань НАЗК (розділ "Конфлікт інтересів"), а також у форматі посібника.
У НАЗК наголосили, що оновлення рекомендацій не вводить нових правил із питань конфлікту інтересів, а лише "сприяє покращенню розуміння публічними службовцями цієї сфери, зокрема за допомогою більшої кількості практичних прикладів".