Верховний Суд опублікував огляд рішень Європейського суду з прав людини за листопад 2020 року.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Право обвинуваченого допитувати свідків не абсолютне: на що має зважати суд, - ЄСПЛ".
Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду
Зазначається, що цього разу огляд містить у собі низку цікавих прикладів як порушення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, так і її дотримання державами-членами.
Зокрема, ЄСПЛ вперше розглянув питання дотримання статті 6 Конвенції (право на справедливий суд) в аспекті використання показань, отриманих у результаті катування однієї особи іншими приватними особами, для засудження іншої особи (ĆWIK v. Poland).
ЄСПЛ також укотре наголосив на важливості забезпечення права на справедливий суд після того, як особу було виправдано судом першої інстанції, а пізніше засуджено за результатами перегляду справи апеляційним судом (DAN v. The Republic of Moldova (No. 2)).
Варто звернути увагу й на справу DUPATE v. Latvia, у якій фото заявниці та її новонародженої дитини, зроблені таємно біля пологового будинку, було опубліковано в ЗМІ. Вирішуючи питання дотримання статті 8 Конвенції, ЄСПЛ вчергове нагадав про необхідність забезпечення балансу між захистом приватного життя особи та свободою вираження поглядів.
Окремо в огляді наведено стислу інформацію щодо всіх рішень, ухвалених у справах щодо України.
Нагадаємо, ЄСПЛ установив порушення Конвенції під час націоналізації комерційного банку.