19 червня 2020, 14:37

ВС опублікував черговий огляд рішень ЄСПЛ

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував черговий огляд практики ЄСПЛ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КАС ВС поновив на посаді особу у зв’язку з порушенням порядку звільнення".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Як зазначається, черговий (двадцять третій у 2020 році) огляд рішень Європейського суду з прав людини містить, зокрема, опис двох справ проти України.

Так, справа FORTETSYA, MPP v. UKRAINE стосувалася позбавлення права власності компанії-заявника у зв’язку з помилкою органів державної виконавчої служби під час проведення торгів та невідшкодування відповідних втрат, розглянувши яку ЄСПЛ констатував порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (захист права власності).

В іншій справі – M.S. v. SLOVAKIA AND UKRAINE – заявник скаржився на недоліки в процедурі подачі та розгляду заяви про надання притулку в Україні, у зв’язку з чим ЄСПЛ констатував порушення Україною ст. 3 (заборона катування) та пунктів 2, 4 ст. 5 Конвенції (право на свободу та особисту недоторканність).

Також цікавою в аспекті дотримання права на повагу до приватного і сімейного життя є справа DRAŠKOVIĆ v. MONTENEGRO, що стосувалася відмови у задоволенні прохання заявниці перевезти останки її померлого чоловіка з Чорногорії до Боснії та Герцеговини. Розглянувши цю справу, ЄСПЛ нагадав про необхідність дотримання справедливого балансу між конкуруючими інтересами суспільства та окремої особи, у зв’язку з відсутністю якого констатував наявність порушення ст. 8 Конвенції (право на повагу до приватного і сімейного життя) в цій справі.

Нагадаємо, ВС оприлюднив огляд практики ЄСПЛ за 2019 рік.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати