Використання банком права на позасудове звернення стягнення на предмет іпотеки припиняє наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником основного зобов’язання, в т. ч. нарахованих відсотків.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Згідно з ч. 6 ст. 36 Закону України "Про іпотеку", після завершення позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання боржником основного зобов’язання є недійсними.
Читайте також: "Вчинення господарської операції має підтверджуватися первинними документами, - ВС".
Відповідно до ч. 3 ст. 33 Закону України "Про іпотеку", звернення стягнення на предмет іпотеки здійснюється на підставі рішення суду, виконавчого напису нотаріуса або згідно з договором про задоволення вимог іпотекодержателя.
З огляду на встановлені господарськими судами попередніх інстанцій обставини набуття банком права власності на земельну ділянку (предмет іпотеки, який забезпечує виконання зобов’язання боржника за кредитним договором) у передбаченому Законом України "Про іпотеку" та договором іпотеки позасудовому порядку шляхом набуття права власності на предмет іпотеки, враховуючи положення ч. 6 ст. 36 Закону України "Про іпотеку", Верховний Суд погодився з висновком місцевого господарського суду про наявність підстав для відхилення грошових вимог банку - процентів, нарахованих за кредитним договором, оскільки банк вже набув право власності у позасудовому порядку на предмет іпотеки, який забезпечував виконання цього ж договору.