21 липня 2020, 15:35

ВРУ внесла зміни до КПК щодо здійснення провадження в суді першої інстанції колегією суддів

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України прийняла Закон "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо здійснення кримінального провадження в суді першої інстанції колегією суддів".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ прийняла закон про "зелену" енергетику".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Закон спрямований на розвантаження судів України від розгляду значної кількості кримінальних проваджень колегіями у складі трьох суддів, що надасть можливість пришвидшити розгляд кримінальних проваджень в судах першої інстанції, зменшить кількість кримінальних справ, які передаються із одного суду до іншого у зв’язку із неможливістю сформувати колегію суддів, що в цілому покращить якість доступу громадян до правосуддя.

Так, внесено зміни до ч. 2 ст. 31 Кримінального процесуального кодексу України, якими зменшується кількість кримінальних проваджень, за якими передбачається можливість розгляду колегією суддів, шляхом заміни категорії злочинів: замість злочинів, за які передбачається покарання строком більше десяти років пропонується передбачити злочини, за які передбачається покарання більше дванадцяти років.

Законом встановлено, що розгляд кримінальних проваджень щодо злочинів, за які передбачається покарання строком більше дванадцяти років, проводиться колегією суддів лише за клопотанням обвинуваченого.

Нагадаємо, Рада прийняла закон щодо захисту прав на торговельні марки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати