03 жовтня 2019, 16:23

ВРУ ухвалила закон про оренду державного та комунального майна

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України ухвалила Закон №1055-1 від 06.09.2019 р. "Про оренду державного та комунального майна". "За" відповідне рішення проголосували 266 народних депутатів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ ухвалила закон щодо захисту права власності".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Закон спрямований на суттєве удосконалення, спрощення і скорочення процедур оренди державного і комунального майна для досягнення прозорості та відкритості процесу передачі в оренду державного та комунального майна, залучення широкого кола інвесторів до оренди державного і комунального майна. Також загалом спрощено процедуру передачі в оренду об’єктів державної та комунальної власності. Передача в оренду державного та комунального майна згідно з Законом замість застарілої процедури проведення конкурсу буде здійснюватися шляхом продажу права оренди на майно державної та комунальної власності на електронному аукціоні у електронній торговій системі.

Крім цього, передбачається утворення двох Переліків - "Перелік першого типу" (Перелік об’єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду на аукціоні) або "Перелік другого типу" (Перелік об'єктів, щодо яких прийнято рішення про передачу в оренду без проведення аукціону). Також визначено ключові етапи процедури передачі в оренду державного та комунального майна, що забезпечуватимуть прозорість, конкурентність та максимальну економічну віддачу державі та місцевим органам влади від надання свого майна в оренду, такі як:

  • прийняття рішення щодо можливості передачі майна в оренду;
  • внесення інформації про потенційний об'єкт оренди до електронної торгової системи;
  • прийняття рішення про включення потенційного об'єкта оренди до  одного із Переліків;
  • опублікування інформації про потенційний об'єкт оренди, відносно якого прийнято рішення про включення до одного з Переліків, в електронній торговій системі;
  • розміщення в електронній торговій системі оголошення про передачу майна в оренду;
  • проведення аукціону на право оренди майна або передача об'єкта в оренду без проведення аукціону, укладання та публікація в електронній торговій системі договору оренди.

Законом визначається перелік випадків, у яких фізичні та юридичні особи не можуть виступати орендарями державного та комунального майна. Також визначається, що порядок функціонування електронної торгової системи, передачі майна в оренду, подання заяв, проведення аукціонів, розмір, порядок сплати та повернення гарантійних та реєстраційних внесків, плати за участь в аукціоні (винагороди оператора), підписання та опублікування протоколу, договору за результатами аукціону затверджуються КМУ.

Також визначено, що аукціон проводиться за наявності заяв на участь в аукціоні не менше, ніж від двох учасників та вважається таким, що відбувся, у разі здійснення на аукціоні не менше одного кроку аукціону. Для участі в аукціоні потенційний орендар подає заяву на участь в аукціоні шляхом заповнення електронної форми в електронній торговій системі, встановленої адміністратором. В той же час, порядок подання заяв на участь в аукціоні встановлюється КМУ. Аукціон проводиться відповідно до договору, що укладається між орендодавцем та оператором електронного майданчика. Типовий договір між орендодавцем та оператором електронного майданчику затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері управління об’єктами державної власності.

Законом передбачається, що протокол про результати аукціону формується та оприлюднюється електронною торговою системою автоматично в день завершення аукціону в електронній формі. В той же час, відомості про учасників аукціону не підлягають розголошенню до завершення аукціону.

Законом також врегульовуюється порядок передачі в оренду майна без проведення аукціону та закріплюється суб'єктний склад та підстави для такої передачі майна в оренду без аукціону.

Читайте також: "Схвалено закон про концесію".

Крім цього, пропонується спростити порядок формування та укладення договору про оренду майна, укладаючи його у типовій формі, що затверджується КМУ (державна власність) або представницьким органом місцевого самоврядування (комунальна власність). Договір оренди може відрізнятися від типового договору оренди, якщо об'єкт оренди передається в оренду із додатковими умовами. Рішенням КМУ (представницьким органом місцевого самоврядування - для відповідного комунального майна) можуть бути передбачені особливості формування договору оренди майна, що передається в оренду із додатковими умовами.

Також з метою уніфікації визначень та уникнення в подальшому різночитань термінів у проекті закону передбачено окремий розділ "Визначення термінів".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати