20 березня 2023, 19:01

ВРУ прийняла за основу законопроєкт щодо удосконалення процедур управління оборонними ресурсами

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України "Про оборону України" щодо удосконалення процедур управління оборонними ресурсами (реєстр. №8187). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Верховна Рада хоче створити Державний реєстр санкцій: прийнято за основу законопроєкт".

Законопроєкт розроблено з метою вдосконалення процедур управління оборонними ресурсами з урахуванням досвіду держав-членів НАТО і Європейського Союзу. Проєктом Закону передбачено застосування принципів програмно проєктного менеджменту як основи ефективного управління оборонними ресурсами за досвідом держав-членів Альянсу та ЄС.

У проєкті пропонується ряд змін до Закону України "Про оборону України", зокрема щодо:

  • визначення основних термінів (ст. 1);
  • доповнення повноважень суб’єктів управління оборонними ресурсами для забезпечення належного рівня обороноздатності держави, створення, розвитку та підтримання необхідних спроможностей складових сил оборони (ст. 3, 9, 10, 13);
  • доповнення Закону новим розділом "Управління оборонними ресурсами", в якому визначено мету управління, питання щодо системи управління оборонними ресурсами, основні принципи планування заходів з управління оборонними ресурсами.

За оцінкою ініціатора проєкту, передбачені законопроєктом правовідносини не врегульовані правом ЄС. Водночас проєкт відповідає цілям Угоди про асоціацію, якою передбачено розвиток діалогу та поглиблення співробітництва у сфері безпеки та оборони (п. f) ст. 4 розділу ІІ "Політичний діалог та реформи, політична асоціація, співробітництво та конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики").

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати