20 березня 2023, 18:05

Верховна Рада хоче створити Державний реєстр санкцій: прийнято за основу законопроєкт

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

20 березня Верховна Рада України прийняла в першому читанні за основу проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій (реєстр. №8392 від 27 січня 2023 року). Про це повідомила пресслужба Апарату Верховної Ради України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято за основу законопроєкт щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя ВС".

За визначенням ініціаторів законопроєкту, він спрямований на удосконалення порядку стягнення активів фізичних та юридичних осіб в дохід держави відповідно до Закону, забезпечення належного розгляду Вищим антикорупційним судом справ про застосування санкції, передбаченої п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону, та створення Державного реєстру санкцій.

Так, у законопроєкті запропоновано внести зміни до Закону України "Про санкції" від 14 серпня 2014 року №1644-VII (далі Закон), які передбачають створення Державного реєстру санкцій із метою надання публічного доступу до актуальної та достовірної інформації про всіх суб’єктів, щодо яких застосовано персональні санкції відповідно до цього Закону. Також передбачаються зміни до ст. 51 Закону, які встановлюють спеціальний строк звернення із заявою до суду, а саме протягом строку дії воєнного стану, визначеному указом Президента України про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

Крім того, документом пропонується внести зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до яких збільшуються строки розгляду таких справ в судах першої та апеляційної інстанцій, а також передбачається можливість проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини рішення (скорочене рішення).

Водночас Парламент доручив Комітету ВРУ з питань правової політики доопрацювати зазначений законопроєкт з урахуванням пропозицій і поправок суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету Верховної Ради України з питань правової політики від 2 березня 2023 року відповідно до ч. 1 ст. 116 Регламенту ВРУ, та внести його на розгляд Верховної Ради у другому читанні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати