05 листопада 2020, 12:05

ВРУ підтримала за основу законопроєкт щодо ефективності парламентського контролю

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону 4131 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення ефективної реалізації парламентського контролю".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада ухвалила в першому читанні антикорупційну стратегію до 2024 року".

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Як зазначається, метою законопроєкту є побудова ефективної системи парламентського контролю в Україні з метою забезпечення кращої реалізації законів та інших актів Верховної Ради України.

Зокрема, законопроєктом пропонується удосконалити положення Регламенту у частині розгляду звітів, доповідей та інформації державних органів:

- вводиться окрема глава, присвячена парламентському контролю через підзвітність органів виконавчої влади;

- усувається колізія між статтею 20 і 240 Регламенту - звіти (доповіді, інформація) посадових осіб та державних органів, щодо яких Верховна Рада наділена установчими повноваженнями, включаються до порядку денного без голосування, звіти (доповіді, інформація) інших посадових осіб – за ініціативою членів профільних комітетів, інших суб’єктів права законодавчої ініціативи за рішенням парламенту. З цією метою Регламент доповнюється спеціальними статтями про розгляд окремих звітів і доповідей, які мають загальний підхід та свої особливості. Водночас нова стаття 2328 Регламенту (фактично оновлення стаття 240 у чинній редакції Регламенту) регулюватиме порядок розгляду інформації інших посадових осіб;

- посилюється механізм інституційної взаємодії Верховної Ради та Рахункової палати і Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини – у Регламенті не тільки прописується порядок розгляду їхніх звітів і доповідей, а передбачена можливість надсилання рекомендацій та звернення до інших державних органів і органів місцевого самоврядування з метою належного виконання рішень інституцій парламентського контролю. Також усувається колізія між статтею 9 Закону України "Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини" і частиною шостою статті 208 Регламенту;

- посилюється дієвість парламентських слухань - рекомендації за результатом слухань повинні містити строки надання інформації про стан реалізації рекомендацій, а також, у разі потреби, план проведення обговорень ("круглих столів", громадських обговорень, слухань у комітетах тощо) щодо стану їх реалізації, список законопроектів, необхідних для реалізації рекомендацій, орієнтовний строк їх розробки і внесення та перелік комітетів, яким Верховна Рада доручає розробити відповідні законопроекти, перелік інших заходів, спрямованих на реалізації рекомендацій та контроль за їх виконанням.

Проєктом також пропонується усунути колізію між Законом України "Про комітети Верховної Ради України" і Регламентом у частині проведення "години запитань до Уряду".

Також законопроєктом пропонується вибудовувати чітку та логічну структуру розгляду звітів, доповідей та іншої інформації органі виконавчої влади.

Строки подання та розгляду звітів вибудовуються так, щоб забезпечити депутатський корпус необхідною інформацією з різних джерел до дати розгляду звіту про хід і результати виконання Програми діяльності КМУ як ключового звітного документу у структурі державних органів виконавчої влади. Також звіти органів, які проводять досудове розслідування, а саме Національного антикорупційного бюро України та Державного бюро розслідувань, подаються до звіту Генерального прокурора України, оскільки прокуратура здійснює процесуальне керівництво у досудовому розслідуванні і підтримує державне обвинувачення у суді.

Окрім того, проєктом передбачається вдосконалити положення щодо підготовки та розгляду звіту Кабінету Міністрів України про хід і результати виконання Програми діяльності КМУ:

1) програма діяльності КМУ повинна містити програмні цілі, критерії, за якими оцінюється ступінь досягнення цілей, та завдання, виконання яких є необхідним для досягнення цілей - ці показники необхідні для об’єктивної оцінки діяльність Уряду;

2) ВРУ отримає права за результатом розгляду щорічного звіту Уряду надати йому рекомендації та заслухати стан виконання цих рекомендацій під час наступного щорічного або позачергового звіту.

Нагадаємо, парламент переніс проведення окремих парламентських слухань у зв’язку з карантином.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати