24 липня 2020, 13:17

ВРП звернулася до Офісу Генпрокурора із проханням розслідувати втручання у діяльність членів ВРП

Прес-служба ВРП

22 липня 2020 р. до Вищої ради правосуддя надійшли повідомлення членів ВРП Віктора ГрищукаПавла Гречківського та Олега Прудивуса про втручання у їхню діяльність.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Проект Антикорстратегії ставить під загрозу незалежність судової влади, - позиція місцевих господарських судів".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Як передбачено п. 5 ч. 3 ст. 20 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", член ВРП зобов’язаний звернутися з повідомленням про втручання в його діяльність до Вищої ради правосуддя упродовж п’яти днів після того, як йому стало відомо про таке втручання.

Рішенням від 23 липня 2020 р. Вища рада правосуддя звернулася до Офісу Генерального прокурора з проханням забезпечити перевірку цих повідомлень із дотриманням приписів ст. 19 Конституції України та ст. 214 "Початок досудового розслідування" Кримінального процесуального кодексу України.

"Вища рада правосуддя виходила з того, що члени ВРП були викликані як свідки у кримінальному провадженні, у якому судді Окружного адміністративного суду міста Києва є підозрюваними, за обставин, коли органом досудового розслідування до ВРП ще не направлено клопотань стосовно суддів ОАСК. При цьому повістки про виклик не містять вичерпної інформації, передбаченої ст. 137 КПК України.

З огляду на визначені Конституцією України та Законом України "Про Вищу раду правосуддя" повноваження Вищої ради правосуддя, виклик членів Ради на допит у спосіб, не передбачений КПК України, порушує гарантії незалежності членів ВРП та містить ознаки втручання у діяльність членів ВРП і створення штучних перешкод у їхній роботі", - вказали у ВРП.

Нагадаємо, пресцентр судової влади очолюватиме начальник відділу комунікаційної діяльності секретаріату ВРП.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати