07 квітня 2020, 15:17

ВРП повернула клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді

Прес-служба ВРП

На засіданні Вищої ради правосуддя 7 квітня 2020 р. було розглянуто клопотання заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Назара Івановича про продовження на один місяць строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура Антона Юрійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, яке надійшло до ВРП 3 квітня 2020 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП обговорили алгоритм впровадження змін до процесуального законодавства на період карантину".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Так, стосовно судді САП здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Суддя підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища.

Як зазначили у ВРП, ч. 2 ст. 64 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" встановлено, що клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя подається Генеральним прокурором або його заступником не пізніше як за десять днів до закінчення строку, на який суддю було відсторонено, аналогічне положення закріплене у ч. 6 ст. 49 Закону України "Про судоустрій і статус суддів". Таким чином, законом встановлено чіткий строк, у межах якого суб’єкт звернення із клопотанням має право (зобов’язаний) вчинити вказану процесуальну дію, що спрямовано, у тому числі, на забезпечення права особи на захист.

"Згідно із приписами ч. 3 ст. 64 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності, подане без дотримання визначених законом вимог, повертається ВРП Генеральному прокурору або його заступнику без розгляду.

Проте, всупереч вимогам ч. 6 ст. 49 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", ч. 2 ст. 64 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" заступник Генерального прокурора - керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницький Н.І. звернувся до ВРП із клопотанням про продовження строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура А.Ю. від здійснення правосуддя, який закінчується 8 квітня 2020 р., лише 3 квітня 2020 р., тобто із пропуском встановленого законом строку", - вказали у ВРП.

З огляду на зазначене Вища рада правосуддя ухвалила клопотання про продовження строку тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області Гайдура Антона Юрійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності повернути заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницькому Назару Івановичу без розгляду.

Нагадаємо, ДСА розпочала вносити зміни до кодексів про впровадження підсистеми "Електронний суд".

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати