01 квітня 2020, 11:09

ДСА розпочала вносити зміни до кодексів про впровадження підсистеми "Електронний суд"

Прес-служба ВРП

ДСА України розпочала роботу щодо розроблення змін до процесуальних кодексів для оперативного впровадження підсистеми "Електронний суд".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП просить парламент утриматися від внесення змін у держбюджет щодо зменшення суддівської винагороди".

На цьому наголосив Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк у листі, надісланому на виконання рішення ВРП від 26 березня 2020 р. №880/0/15-20 "Про доступ до правосуддя в умовах пандемії гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", повідомляє прес-служба ВРП.

Відповідно до вказаного рішення, ВРП звернулася до ДСА України щодо прискорення роботи над Єдиною судовою інформаційно-телекомунікаційною системою, яка має запрацювати не пізніше 1 травня 2020 р. ВРП також наголосила на необхідності покращення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень з метою забезпечення безперервного доступу до судових рішень.

Так, рішенням Вища рада правосуддя запропонувала ДСА України невідкладно надати на затвердження до ВРП положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему в частині, що забезпечує участь осіб у судових засіданнях дистанційно.

Крім цього, наголошено, що офіційне запровадження підсистеми "Електронний суд" без запуску усіх складових ЄСІТС потребує нормативного врегулювання, внесення змін до процесуальних кодексів та розроблення окремого порядку проведення судових засідань у режимі відеоконференції.

Також зазначено, що робота щодо розроблення змін до процесуальних кодексів, положення про проведення судових засідань у дистанційному режимі та доопрацювання підсистеми "Електронний суд" для забезпечення сторонам судового провадження можливості подавати до суду матеріали в електронному вигляді розпочата і може бути завершена до 1 червня 2020 р.

Разом із тим ДСА вкотре акцентувала увагу на дефіциті коштів на утримання судів та органів системи правосуддя.

Нагадаємо, ОАСК відкрив провадження у справі щодо ліквідації Національної академії прокуратури.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати