16 квітня 2020, 14:12

ВРП порушила дисциплінарне провадження щодо голови ДСА

Прес-служба ВРП

Керуючись ст. 131 Конституції України, статтями 3, 34 Закону України "Про Вищу раду правосуддя", Законом України "Про державну службу", Регламентом Вищої ради правосуддя, Вища рада правосуддя вирішила порушити дисциплінарне провадження стосовно Голови Державної судової адміністрації України Холоднюка Зеновія Васильовича та скерувати його до Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уповноважений: дефіцит суддів у судах - ключова проблема правосуддя сьогодні".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

6 квітня 2020 р. до Вищої ради правосуддя надійшло за вхідним №43/0/5-20 депутатське звернення народного депутата України Тарасенка Т.П., у якому зазначено, що серед працівників апаратів судів зростає критика роботи Державної судової адміністрації України у зв’язку із фінансовими зловживаннями, порушенням трудового законодавства з боку ДСА України, зокрема, під час нарахування та виплати заробітної плати працівникам апарату суду, незабезпеченням належних матеріально-технічних умов функціонування судів.

Так, поряд з цим Голова ДСА України Холоднюк З.В. звернувся до працівників судів з вимогою припинити критикувати роботу ДСА України, що, на думку народного депутата України Тарасенка Т.П., може свідчити про порушення прав працівників апаратів судів на вільне волевиявлення і висловлення особистої думки.

"За приписами ч. 1 ст. 68 Закону України "Про державну службу" дисциплінарні провадження ініціюються суб’єктом призначення. Відповідно до вимог п. 19 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" та ст. 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Голова Державної судової адміністрації України, його заступники призначаються на посаду і звільняються з посади Вищою радою правосуддя. 

Здійснення дисциплінарних проваджень щодо державних службовців, які займають посади державної служби категорії "А" в системі правосуддя, та внесення суб’єкту призначення пропозиції за наслідками дисциплінарного провадження відповідно до підпункту 5 п. 7 Положення про Комісію з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 18 травня 2017 р. №1172/0/15-17 (зі змінами), віднесено до повноважень Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя", - зазначили у ВРП.

Читайте також: "Скасування забезпечення суддів службовим житлом: рішення КСУ".

Згідно з п. 232.1 Регламенту ВРП, дисциплінарне провадження стосовно осіб, суб’єктом призначення яких є Вища рада правосуддя, порушується за її рішенням.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати