25 червня 2020, 17:40

ВРП підтримала законопроект про судову реформу

Прес-служба ВРП

Президент України Володимир Зеленський у порядку консультацій скерував до Вищої ради правосуддя проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності Верховного Суду та органів суддівського врядування", який згодом був зареєстрований у Верховній Раді України за номером 3711.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП внесе подання про призначення трьох кандидатів на посади суддів".

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Так, ВРП дала на цей законопроект позитивний консультативний висновок, виходячи з того, що документ спрямований на виконання Рішення № 4-р/2020 Конституційного Суду України від 11 березня 2020 щодо відповідності Конституції України окремих положень закону України від 16 жовтня 2019 року № 193–IX "Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» та передбачає формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за участю іноземних експертів, що сприятиме вирішенню кадрової проблеми в судах України.

З Рішенням ВРП від 26 травня 2020 року № 1551/0/15-20 можна ознайомитися за посиланням.

Зазначається, що відповідно до пункту 15 частини першої статті 3 Закону України "Про Вищу раду правосуддя" передбачено, що ВРП надає обов’язкові до розгляду консультативні висновки щодо законопроектів з питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

Нагадаємо, ВРП звільнила з посад 4 суддів за загальними обставинами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати