02 лютого 2023, 18:47

ВРП оприлюднила звіт про діяльність у 2022 році

Пресслужба ВРП

Вища рада правосуддя опублікувала звіт, де представлена детальна статистична інформація щодо діяльності ВРП у 2022 році. Про це повідомила пресслужба ВРП.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРП уточнила пропозиції до проєкту постанови про затвердження антикорупційної програми".

Так, за наявності повноважного складу Вищої ради правосуддя на початку 2022 року було проведено 14 засідань Ради, прийнято 169 актів. Протягом січня-лютого 2022 року за результатами розгляду матеріалів про призначення кандидатів на посади суддів Радою прийняті рішення про внесення Президентові України подань про призначення 2-х кандидатів на посади суддів, із них: до місцевого загального суду – 1; до місцевого господарського суду – 1.

У 2022 році Президентом України було видано указ про призначення 28 суддів за поданнями, внесеними Радою у попередні періоди. Крім того, ВРП у 2022 році ухвалено 33 рішення про звільнення суддів із посад.

Також на початку 2022 року ВРП були прийняті рішення про відрядження 14 суддів, із них 6 суддям продовжено строк відрядження на один рік. Крім того, Вищою радою правосуддя прийнято 12 рішень про відмову у відрядженні 12 суддів.

Водночас Вища рада правосуддя розглянула 47 повідомлень суддів про втручання в діяльність щодо здійснення правосуддя (з урахуванням тих повідомлень, які надійшли за попередні періоди). Щодо 15 повідомлень про втручання в діяльність суддів щодо здійснення правосуддя Радою ухвалено 14 рішень про вжиття заходів реагування (звернення до прокуратури та органів правопорядку стосовно надання інформації про розкриття та розслідування злочинів; внесення до відповідних органів чи посадових осіб подання про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено дії або допущено бездіяльність тощо).

Як зазначається, ВРП затвердила три консультативних висновки щодо законопроєктів із питань утворення, реорганізації чи ліквідації судів, судоустрою і статусу суддів.

Протягом 2022 року секретаріатом Вищої ради правосуддя розглянуто 2148 звернення: 1995 – від фізичних осіб, 93 – від юридичних осіб, 29 – від народних депутатів України та комітетів Верховної Ради України, 31 – від об’єднань громадян, а також 268 запитів на інформацію. За цей період на телефонну "гарячу лінію" ВРП надійшло 2843 звернення від громадян.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати