07 лютого 2020, 11:47

ВРП не затвердила склад Комісії з питань доброчесності та етики

Судова влада України

Вища рада правосуддя 6 лютого 2020 року ухвалила рішення  «Щодо питання про затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада бізнес-омбудсмена представила звіт за IV квартал 2019 року".

Про це повідомляє Судова влада України.

Відповідно до статті 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя» Комісія з питань доброчесності та етики є колегіальним органом, який діє при Вищій раді правосуддя та утворюється з метою забезпечення прозорості і підзвітності членів Вищої ради правосуддя та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

До складу Комісії входять:

1) три члени Вищої ради правосуддя;

2) три особи з числа міжнародних експертів, запропонованих міжнародними та іноземними організаціями, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України, до складу Громадської ради міжнародних експертів, утвореної відповідно до Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».

Пропозиції від міжнародних та іноземних організацій щодо міжнародних експертів надсилаються до Вищої ради правосуддя протягом двадцяти днів з моменту набрання чинності Законом № 193-ІХ.

Міністерство закордонних справ України листом від 16 січня 2020 року № 413/16-194/508-106 надіслало до Вищої ради правосуддя перелік міжнародних організацій, з якими Україна співпрацює у сфері запобігання та протидії корупції відповідно до міжнародних договорів України.

Читайте також: "Держгеокадастр відкрив новий е-сервіс для інженерів-землевпорядників".

У строки, визначені для надіслання пропозицій відповідними міжнародними та іноземними організаціями, жодних не надійшло.

«Водночас пропозиції, що надійшли 27 листопада 2019 року від директора Місії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні та Надзвичайного і Повноважного Посла Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні, не підлягають розгляду Вищою радою правосуддя з огляду на те, що вказані суб’єкти не є належними суб’єктами формування Комісії відповідно до частини другої статті 28-1 Закону України «Про Вищу раду правосуддя»», – йдеться у повідомленні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 3, 28-1, 34 Закону України «Про Вищу раду правосуддя», Вища рада правосуддя вирішила визнати неможливим затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики.

Повний текст рішення Вищої ради правосуддя від 6 лютого 2020 року № 327/0/15-20 «Щодо питання про затвердження персонального складу Комісії з питань доброчесності та етики» за посиланням.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати