18 грудня 2019, 14:48

Вперше українець став банкрутом

Опендатабот

12 грудня з'явилася перша в історії України фізична особа - банкрут. Це стало можливим після того, як у жовтні набув чинності Кодекс України з процедур банкрутства.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Знищення твору архітектури не є порушенням прав автора, - Високий суд Делі".

Про це зазначають в Опендатабот.

За даними офіційного сайту Вищого господарського суду, Тищенко Сергій Петрович став першою фізичною особою в Україні, по якій було відкрито провадження у справі про неплатоспроможність.

Щодо пана Тищенко зараз відкрито одне виконавче провадження, за яким стягувачем виступає інша фізособа - Ушинський Сергій Борисович. Сергій Тищенко також раніше мав статус ФОП, але припинив свою діяльність 6 листопада 2019 р.

Сергій Тищенко - перша людина, що подалася на банкротство?

Ні. На сьогодні до господарських судів надійшло вже близько 30 заяв про визнання фізичних осіб банкрутами. Як зазначили в Опендатабот, судді не квапляться з відкриттям проваджень про таке банкрутство, оскільки в Україні ще відсутня потрібна судова практика. Також фізичні особи надають про себе неправдиву інформацію, що тягне відмову в суді - таких заяв уже близько 10.

Як стати фізособою-банкрутом?

Ініціювати банкрутство може виключно боржник - фізична особа. Для цього потрібно підготувати позовну заяву до Господарського суду, зазначивши коло кредиторів та суму боргу перед ними, свій фінансовий стан та наявне майно. Щоб подати позовну заяву, боржнику потрібно сплатити авансовий платіж за послуги арбітражного керуючого на суму понад 30 тис грн.

Читайте також: "В ЕВА обрано Президента та віцепрезидентів на 2020 рік".

Які наслідки банкрутства фізичної особи?

1. 5 років після визнання фізособи банкрутом вона не може знову ініціювати банкрутство. Єдиний виняток - якщо боржник погасив усі борги у передбаченому Кодексом порядку.

2. 5 років після визнання фізичної особи банкрутом вона зобов’язана перед укладенням кредитних договорів, договорів позики, поруки чи застави письмово повідомляти про свою неплатоспроможність інші сторони таких договорів.

3. 3 роки після визнання фізичної особи банкрутом її ділова репутація не може вважатися бездоганною.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати