15 квітня 2020, 18:30

Вперше тренінг для суддів проходить через Zoom

Прес-служба Національної школи суддів України

15 квітня 2020 року Національна школа суддів України у співпраці із проектом “Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні” розпочали проведення триденного онлайн тренінгу “Кримінально-правовий захист професійної діяльності журналістів”.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У ВРП розглянули справу у режимі відеоконференції із використанням "EasyCon"".

Про це повідомляє прес-служба Національної школи суддів України.

Як зазначається, особливістю тренінгу є і те, що він став першим заходом суддівської освіти, який проводиться в режимі реального часу через платформу Zoom.

Із вітальним словом до учасників заходу звернулася проректор Наталія Шукліна, яка наголосила, що до висвітлюваної теми є жвавий інтерес як з боку громадянського суспільства, медіа-співтовариства, парламентарів, так і з боку судової влади.

Також із вступною промовою до слухачів звернувся Павло Пушкар, начальник відділу департаменту виконання рішень ЄСПЛ Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи, який наголосив на важливості таких тренінгів у світлі виконання державою Україна заходів загального характеру для усунення порушень професійних прав журналістів, а також поділився останньою практикою ЄСПЛ у справах щодо захисту професійних прав журналістів та уроках для України.

Зазначається, що у перший день тренінгу розглядатимуться навчальні модулі щодо стандартів у сфері свободи слова, огляду практики ЄСПЛ та резолюцій і рекомендацій Парламентської Асамблеї Ради Європи і Комітету Міністрів Ради Європи стосовно захисту журналістики, безпеки журналістів та інших медіа акторів, дискримінації та сексизму у судових провадженнях щодо журналістів.

Також до роботи долучиться експерт та медіаюрист Інституту масової інформації Алі Сафаров, який зосередить увагу на трендах і головних викликах у сфері безпеки журналістів на основі Барометра свободи слова Інституту масової інформації.

Тренінг проводиться на основі навчальної методології, закріпленої у Національних стандартах суддівської освіти Національної школи суддів України, та передбачає демонстрацію тренерами онлайн PowerPoint презентацій, проведення інтерактивних опитувань, модерованої роботи у віртуальних малих групах для вирішення практичних завдань, пленарних обговорень і виконання слухачами “домашніх” завдань. 

У НШСУ додали, що тренінг триватиме онлайн з 15 до 17 квітня 2020 року. Слухачами тренінгу є 18 суддів-викладачів, які також проходять методологічну підготовку для викладання курсу в регіональних відділеннях Національної школи суддів України.

Нагадаємо, ВРП визначила порядок розгляду кандидатів в судді під час карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати