Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала переклад коментарів щодо Бангалорських принципів поведінки судді, що нині розглядаються як документ, яким послуговуються всі системи права й судочинства.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Коментарі містять, зокрема, 6 розділів-показників: незалежність, об’єктивність, чесність і непідкупність, дотримання етичних норм, рівність, компетентність і старанність.
Читайте також: «ВРП ухвалила внести подання Президентові про переведення судді ВГСУ».
«Бангалорські принципи є документом, який потенційно має величезну цінність не тільки для судових органів всіх країн, але й для широкої громадськості та всіх, хто прагне до забезпечення надійної основи для беззастережної доброчесності судочинства у всьому світі», – наголошує Голова Суддівської групи з питань дотримання принципів чесного судочинства Крістофер. Г. Вірамантрі.
Вища кваліфікаційна комісія суддів України застосовує Бангалорські принципи та коментарі щодо них під час здійснення кваліфікаційного оцінювання суддів на відповідність займаній посаді, а також проведення конкурсних процедур.
Ознайомитися з текстом Бангалорських принципів та коментарів щодо них можна за відповідними посиланнями.
Неофіційний переклад Коментарів щодо Бангалорських принципів поведінки суддів українською мовою здійснено в межах канадсько-українського Проекту «Підтримка судової реформи в Україні», який фінансується Урядом Канади через Міністерство міжнародних справ.