Уряд 20 травня прийняв постанову, яка визначає єдиний механізм оцінювання ризиків від провадження господарської діяльності та механізм проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань праці.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Чи може роботодавець затримати виплату за весь час щорічної відпустки під час карантину?".
Так, ідеться про такі сфери діяльності, як: охорона праці, промислова безпека, гігієна праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, праця, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю, здійснення державного гірничого нагляду.
Як зазначається, реалізація постанови сприятиме забезпеченню єдиного підходу до планування перевірок, поліпшенню якості нагляду, зменшенню кількості планових заходів Держпраці з урахуванням трьох ступенів ризику діяльності суб’єктів господарювання, забезпеченню прозорості діяльності посадових осіб Держпраці та прийнятих ними рішень за наслідками перевірок.
Постановою визначаються такі критерії оцінки ризиків:
- наявність об’єктів підвищеної небезпеки та експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки у суб’єкта господарювання;
- наявність найманої праці у суб’єкта господарювання;
- наявність нещасних випадків у суб’єкта господарювання;
- спосіб видобування суб’єктом господарювання корисних копалин;
- наявність порушень законодавства у визначених сферах.
Кількість суб’єктів господарської діяльності, які віднесені до кожного із трьох ступенів ризику:
- високий ступінь ризику - 82065;
- середній ступінь ризику - 221434;
- незначний ступінь ризику - 414132.
За інформацією Вісника ДФСУ.