14 лютого 2019, 17:29

"Висяки" порушують права потерпілих у злочинах, - ЄСПЛ

"ECHR: Ukrainian Aspect"

Європейський суд з прав людини констатував факт порушення ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод в частині розслідування смерті військовослужбовця.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це йдеться у рішенні у справі "Алгул та інші проти Туреччини" (заява №59864/12), яке оприлюднено на офіційному сайті ЄСПЛ, зазначає "ECHR: Ukrainian Aspect".

Читайте також: "Адвокат безпідставно звинуватив суддю в упередженості: свобода поглядів чи приниження репутації?".

Так, Ерол Агул, який проходив свою обов’язкову військову службу в турецькій провінції, був знайдений під уламками вартового посту, який обрушився на нього. Він помер від травм в державній лікарні. Органи влади за власною ініціативою відкрили кримінальне розслідування.

Як зазначається, зацікавленості у розслідуванні події ні в кого особливо не було, оскільки справу кілька разів передавали між військовою прокуратурою міста та державним прокурором провінції, посилаючись на "відсутність юрисдикції". Зрештою після оскарження до суду справу зобов’язали розслідувати військового прокурора.

Останній ухвалив рішення про припинення провадження через неможливість встановити винних осіб. Згодом було відкрите інше провадження, яке також завершилося нічим - справу було закрито. До того ж апеляція родичів загиблого була відхилена судом.

Паралельно з цим провадженням родичі загиблого військовослужбовця ініціювали провадження у Верховному військовому адміністративному суді, аби отримати компенсацію моральної шкоди. Але рішення у справі наразі не винесене. Посилаючись на процесуальний аспект ст. 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, родичі Ерола Агула звернулися до ЄСПЛ з твердженням про порушення їхніх прав в частині розслідування.

Читайте також: "Зібрані докази можуть використовуватися для іншого обвинувачення: практика ЄСПЛ".

Суд у Страсбурзі погодився із доводами заявників, констатувавши факт порушення конавенційних гарантій, але не призначив сатисфакції, оскільки про неї не було заявлено у самій скарзі.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі "Алгул та інші проти Туреччини" (заява №59864/12) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова та директора АБ "Дроздова та партнери" Олени Дроздової можна ознайомитися тут.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати