05 червня 2015, 13:26

Виповнилося 24 роки вертикалі господарських судів України

Прес-служба Вищого господарського суду України

У Вищому господарському суді України відбулися урочисті збори з нагоди 24 річниці створення господарських (арбітражних) судів України, повідомляє прес-служба Вищого господарського суду України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Голова Вищого господарського суду України Богдан Львов привітав колег та закликав докладати зусиль для збереження усталених традицій та розбудови системи господарських судів.

Крім того, враховуючи сумлінну і бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, значний внесок у справу забезпечення діяльності господарських судів України відзначено суддів у відставці, а також працівників апарату Вищого господарського суду України.

Верховна Рада УРСР 4 червня 1991 року прийняла Закон «Про арбітражний суд», яким надала арбітражним судам статусу органів судової влади, що здійснюють правосуддя в господарських відносинах у якості спеціалізованих судових установ. Відповідно до цього Закону, в Україні розпочали діяльність арбітражний суд АР Крим, арбітражні суди областей, міст Києва та Севастополя, що становили єдину систему арбітражних судів України, яку очолив Вищий арбітражний суд України.

Після набрання чинності 10 лютого 1993 року Законом України «Про статус суддів» всі арбітри отримали статус суддів. Прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року Конституція України створила правову базу, що забезпечила розвиток судово-правової системи в Україні. Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про арбітражний суд» від 20 лютого 1997 року слово «арбітр», «арбітражна колегія» замінено словами «суддя», «судова колегія», що ще більше підкреслило правову природу арбітражних судів як спеціалізованих судових органів. З моменту прийняття вищевказаного Закону арбітражні суди в Україні впевнено зайняли своє місце в системі органів правосуддя.

Черговим значним кроком у реформуванні арбітражно-судової системи держави стало прийняття 21 червня 2001 року Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про арбітражний суд», яким, зокрема, слово «арбітражний» замінено словом «господарський», запроваджено триланкову систему судів, утворено апеляційну і касаційну інстанції для розгляду скарг на рішення місцевих судів, змінено обсяг прав учасників судового процесу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати