За процесуального керівництва Київської міської прокуратури начальнику відділу ДУ "Центральна фітосанітарна лабораторія", ексначальниці управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, заступнику начальника ДУ "Одеська обласна фітосанітарна лабораторія" та трьом посередникам повідомлено про підозру. Їм інкриміновано зловживання владою або службовим становищем та одержання неправомірної вигоди (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368 КК України), повідомили в Офісі Генпрокурора.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Суд передав державі мільйонні активи росіянина, який забезпечував харчами силовиків путіна".
За даними слідства, посадовці центрального апарату Держпродспоживслужби та Одеської філії організували схему вимагання та одержання хабарів від компаній – експортерів зерна.
"Під час складання висновку лабораторних досліджень зернових культур службові особи Держпродспоживслужби умисно вказували наявність в продукції карантинних організмів. Таким чином вони схиляли представників компаній-експортерів до передачі їм неправомірної вигоди за висновки експертизи та подальше безперешкодне отримання фітосанітарного сертифіката для експорту українського зерна. Така "послуга" коштувала експортерам 0,4 долара США за кожну тонну зерна", – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, для приховування своїх протиправних дій посадовці залучали представників фумігаційних та експедиторських компаній, які виступали посередниками при отриманні неправомірної вигоди. Кошти перераховувалися під виглядом оплати за вигадані послуги з контролю за фумігацією на банківські рахунки компанії-нерезидента або отримувалися посередниками готівкою.
У межах слідства прокурори задокументували дев'ять епізодів передачі посадовцям через посередників неправомірної вигоди на загальну суму понад 45 тис. доларів США.
Правоохоронці затримали підозрюваних у порядку ст. 208 КПК України на території різних областей. Наразі чотирьом підозрюваним обрано запобіжні заходи – тримання під вартою з можливістю внесення застави в сумі 5 млн грн для кожного, ще двом – цілодобовий домашній арешт.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.