Територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом. Про це повідомило Головне управління ДПС у Житомирській області.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Відбувається повторне обговорення змін до положення про авторизацію надавачів фінпослуг".
Так, згідно з ч. 1 ст. 63 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV комунальне підприємство – це підприємство, що діє на основі комунальної власності територіальної громади.
Відповідно до ч. 3 ст. 17 Закону України від 5 жовтня 2017 року №2155-VIII "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" Кабміном встановлюється Порядок використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях державної форми власності.
Як зазначається, законодавством не передбачено обмежень щодо використання посадовими особами комунальних підприємств виключно кваліфікованих електронних підписів та печатки. Отже, посадова особа комунального підприємства може отримати електронний підпис на незахищеному носії, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, надаючи водночас пакет реєстраційних документів як для юридичної особи.