18 липня 2020, 9:00

Використання РРО учасниками платіжних систем

Офіс великих платників податків ДПС

Офіс великих платників податків ДПС повідомляє, що Національний банк України (далі – НБУ) Постановою від 01.07.2020 №92 вніс зміни до "Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та операторів послуг платіжної інфраструктури", затвердженого постановою НБУ від 04.02.2014 № 43.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Порядок оскарження рішень податкових органів".

Зазначається, що починаючи з 11.07.2020 вимоги цього Положення щодо реєстрації учасників - резидентів платіжних систем, платіжними організаціями яких є як резиденти, так і нерезиденти, поширюються на операторів поштового зв'язку, які отримали ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків.

Зокрема, небанківські фінансові установи та оператор поштового зв'язку, які отримали ліцензію НБУ на переказ коштів у національній валюті України без відкриття рахунку, зобов'язані виконувати вимоги Інструкції щодо здійснення операцій з переказу готівки в національній валюті через пункти надання фінансових послуг та із застосуванням платіжних терміналів та програмно-технічних комплексів самообслуговування (далі - ПТКС), а також щодо оформлення касових документів (п.п.51 п.2 р.І "Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні", затвердженої Постановою Національного банку від 25.09.2018 № 103).

Пунктом 1 статті 3 Закону №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон №265) встановлено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Так, згідно із п.2 ст.9 Закону №265 РРО та розрахункові книжки не застосовуються при виконанні банківських операцій, крім операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням ПТКС, за винятком ПТКС, що дають змогу користувачеві здійснювати виключно операції з отримання коштів.

Статтею 2 Закону №265 визначено, що розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.

Вимоги до розрахункових документів визначені Положенням про форму та зміст розрахункових документів, затвердженим наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13.

Нагадаємо, малий та середній бізнес може долучатися до тестування програмного РРО.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати