31 січня 2024, 14:15

Вибух у Шевченківському райсуді Києва: судитимуть шістьох співробітників Київського слідчого ізолятору

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Прокурори Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скерували до суду обвинувальні акти щодо шести співробітників ДУ "Київський слідчий ізолятор". Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Шевченківський райсуд оприлюднив хронологію розгляду провадження за обвинуваченням І. Гуменюка".

Як зазначається, трьом обвинуваченим інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), ще трьом – службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

Розслідування встановило, що через службову недбалість співробітників слідчого ізолятора та конвойної служби 5 липня 2023 року арештант виніс із ДУ "Київський слідчий ізолятор" та проніс саморобні вибухові пристрої до Шевченківського районного суду. Надалі в приміщенні суду він привів їх у дію, що призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення і майна суду.

"Встановлено, що співробітники ДУ "Київський слідчий ізолятор" передали арештанта конвойній службі Нацгвардії без жодного обшуку речей. Працівники конвойної служби теж не провели особистий обшук та не перевірили його речі перед тим, як доставити до суду. Крім цього, троє працівників слідчого ізолятора протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, хоча фактично перевірки не проводили. Таким чином утримувані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами. У ході розслідування під час обшуків у камері, де утримувався обвинувачений, було вилучено гліцерин, каніфоль, електричні проводи та інші хімічні речовини. Частина з них, згідно з висновком експертизи, входила до складу саморобних вибухових пристроїв, які здетонували в суді"– йдеться в повідомленні.

В Офісі Генпрокурора також нагадали, що у грудні 2023 року суд визнав винними двох військовослужбовців Національної гвардії України у порушенні статутних правил вартової служби чи патрулювання (ч. 3 ст. 418 КК України).

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати