02 березня 2022, 16:01

Верховний Суд наголосив на необхідності нагального ухвалення змін у законодавстві

Пресслужба Верховного Суду

1 березня 2022 року Голова Верховного Суду Всеволод Князєв, голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко та Голова Ради суддів України Богдан Моніч узяли участь в онлайн-засіданні Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, що відбулося під головуванням Андрія Костіна.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Зокрема, Комітет ВР рекомендував парламенту ухвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо зміни підсудності судів» № 7117 від 1 березня 2022 року.

Як зазначив Голова ВС Всеволод Князєв, запропоновані зміни є нагальними та вкрай необхідними, оскільки вони спрямовані на усунення випадків неможливості забезпечення функціонування судової влади, зокрема, у зв’язку з воєнними діями.

Законопроєктом пропонується внести зміни до ст. 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та передбачити, що у зв’язку зі стихійним лихом, воєнними діями, заходами щодо боротьби з тероризмом або іншими надзвичайними обставинами робота суду може бути припинена з одночасним визначенням іншого суду, який буде здійснювати правосуддя на території суду, що припинив діяльність і є територіально найбільш наближеним до суду, роботу якого припинено, або до іншого визначеного суду, за рішенням Вищої ради правосуддя, що ухвалюється за поданням Голови Верховного Суду, а в разі неможливості здійснення Вищою радою правосуддя своїх повноважень – за розпорядженням Голови Верховного Суду.

Голова ККС ВС Станіслав Кравченко підтримав позицію Всеволода Князєва, а також наголосив на необхідності внесення змін до ст. 615 КПК України. Так, відповідні зміни передбачено проєктом Закону України «Про внесення змін до статті 615 Кримінального процесуального кодексу України щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів у складних умовах воєнного стану».

Крім того, учасники заходу домовились узагальнити проблеми, з якими стикнулася судова влада у зв’язку з воєнними діями на території України, та якнайшвидше знайти шляхи їх вирішення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати