20 березня 2023, 17:55

Прийнято за основу законопроєкт щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя ВС

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

20 березня Верховною Радою України прийнято за основу проєкт Закону про внесення змін до розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 18 лютого 2020 року №2-р/2020 щодо забезпечення безперервності здійснення правосуддя найвищим судом у системі судоустрою України (реєстр. №5456-д), напрацьований народними депутатами України - членами Комітету з питань правової політики. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС опублікував черговий огляд актуальної судової практики ККС ВС: деталі".

Так, метою законопроєкту є приведення положень Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у відповідність до рішення КСУ від 18 лютого 2020 року №2-р/2020, а також усунення інституційного дуалізму щодо подальшого функціонування найвищої інстанції судової гілки влади в Україні Верховного Суду, врегулювання питання продовження суддівської кар’єри для суддів Верховного Суду України та суддів вищих спеціалізованих судів.

Законопроєктом передбачаються комплексні взаємоузгоджені зміни до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у частині забезпечення функціонування Верховного Суду. Зокрема, вирішується проблема одночасного існування двох юридичних осіб – Верховного Суду України та Верховного Суду. Так, передбачується, що Верховний Суд діє на матеріально-технічній базі Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України.

Водночас парламентом доручено Комітету з питань правової політики доопрацювати проєкт Закону за реєстр. №5456-д з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також з урахуванням пропозицій, висловлених у висновку Комітету від 14 березня 2023 року відповідно до ч. 1 ст. 116 Регламенту Верховної Ради України, та внести його на розгляд ВРУ у другому читанні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати