У наступному році Великобританія запровадить нові правила, спрямовані на те, щоб запобігти зловживанню Google та Facebook своїм домінуванням на ринку.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Кіберзлочинці атакували юридичні фірми Британії на 2,5 мільйона фунтів стерлінгів"
Про це повідомляє веб-сайт BBC.
Управління з питань конкуренції та ринків (CMA) заявило, що на дві фірми припадало близько 80% від £ 14 млрд ($ 18,7 млрд), витрачених на рекламу в Інтернеті в 2019 році. Новий режим намагатиметься надати споживачам більше контролю над своїми даними.
За словами уряду це також "допоможе малому бізнесу процвітати і забезпечить, щоб новини не витіснялися більшими конкурентами". "У Великобританії та за кордоном зростає консенсус щодо того, що концентрація влади серед невеликої кількості технологічних компаній стримує зростання сектору, зменшує інновації та негативно впливає на людей та бізнес, які на них покладаються", - сказав секретар цифрових технологій Олівер Дауден. "Настав час вирішити цю проблему та відкрити нову еру розвитку технологій".
Новий кодекс встановить чіткі очікування для найпотужніших фірм щодо того, що представляє прийнятну поведінку при взаємодії з конкурентами та користувачами. Платформи, що фінансуються за допомогою цифрової реклами, зможуть вимагати більшої прозорості щодо послуг, які вони надають, та способу використання даних споживачів.
Очікується, що вони дадуть споживачам вибір щодо отримання персоналізованої реклами та не зможуть обмежувати своїх клієнтів, що нині ускладнює використання конкуруючих платформ. Кодекс буде застосовуватися новим спеціальним підрозділом в рамках СМА.
Новий кодекс також може вплинути на медіа-індустрію, яка втратила значну частину своїх рекламних доходів на Facebook та Google. Планується, що кодекс зможе регулювати комерційні домовленості між видавцями та платформами, щоб допомогти видавцям тримати бізнес. Це має перешкодити інтернет-платформам нав'язувати несправедливі умови видавцям новин, що обмежують їх можливості монетизувати їхній контент.
Підрозділ цифрових ринків зможе отримати повноваження призупиняти, блокувати та скасовувати рішення, прийняті технологічними фірмами, та накладати фінансові штрафи за невиконання.
Google і Facebook раніше заявляли про свою відданість співпраці з британським урядом та регулятором у галузі цифрової реклами.