07 квітня 2021, 8:26

Великобританія може змусити Facebook надати поліції доступ до приватних повідомлень

Міністерство внутрішніх справ Великобританії розглядає та аналізує заходи, які можуть змусити Facebook дозволити поліції та службам безпеки читати повідомлення, надіслані за допомогою його чат-додатків Messenger, WhatsApp та Instagram. Повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийняття Кодексу потерпілого у Великобританії підвищить рівень захисту жертв злочинів"

Міністерство внутрішніх справ планує використовувати спеціальну юридичну можливість, яка називається повідомленням про технічну спроможність. Її норми можуть змусити Facebook розробити систему, що дозволятиме прослуховувати повідомлення користувачів.

Організація захисту прав людини (The Open Rights Group), яка займається питаннями конфіденційності, побоюється, що під моніторинг та контроль потраплять всі приватні повідомлення, таким чином усі користувачі мережі будуть прирівняні до потенційних злочинців.

Джим Кіллок, виконавчий директор організації, закликав Бориса Джонсона «залишатися вірним своїм лібертаріанським інстинктам» і «протистояти відверто небезпечним імпульсам» Міністерства внутрішніх справ та деяких його колег щодо перегляду та моніторингу приватних повідомлень.

Міністерство внутрішніх справ стверджує, що продукти Facebook можуть використовуватися педофілами, а це викликає занепокоєння щодо безпеки дітей. Тому Міністерство чинить тиск на американську компанію, намагаючись підвищити рівень безпеки всіх її послуг, зокрема, шляхом скасування наскрізного шифрування на додатках Messenger.

«Наскрізне шифрування представляє ризик для безпеки користувачів та суспільства. Воно запобігає будь-якому доступу до вмісту обміну повідомленнями та суттєво погіршує здатність технологічних компаній боротися з найбільш серйозним незаконним вмістом на власних платформах, включаючи жорстоке поводження з дітьми та тероризм», – сказав представник Міністерства.

Очікується, що Приті Патель, Міністр внутрішніх справ, порушить це питання на круглому столі, який відбудеться цього місяця, організованому NSPCC, благодійною організацією для захисту дітей. Минулого тижня NSPCC заявила, що 52% злочинів сексуальних стосунків з дітьми в Англії та Уельсі були скоєні через програми, що належать Facebook. У період з жовтня 2019 року по вересень 2020 року відбулося 9 477 правопорушень. Такі дані були зібрані організацією спільно із поліцейськими.

Повідомлення про технічну спроможність були введені в Законі про слідчі повноваження 2016 року, який має на меті урегулювати державні повноваження щодо пошуку, злому та розкриття інформації, що здійснюється спецслужбами Великобританії.

Кожне окреме повідомлення про можливості є секретним, як і їхня загальна кількість. Вони вимагають, щоб телефонні та інтернет-компанії, на яких поширюється така норма, вбудували бекдор-доступ до своїх систем, дозволяючи поліції оперативно реагувати на законні запити нагляду. До цього часу Facebook не підпорядковується такому правилу.

Тому міністри готуються до введення в дію законопроекту про безпеку в інтернеті, який надасть Ofcom повноваження штрафувати компанії у розмірі до 10% їхнього світового обороту, якщо вони не дотримуватимуться нових вказівок щодо вилучення незаконного вмісту, такого як сексуальне насильство над дітьми, терористичні матеріали та інформація, що сприяє самогубству. Однак спочатку законопроект має прийняти парламент.

Facebook заявив, що наскрізне шифрування вже є провідною технологією безпеки, що використовується багатьма службами для захисту людей від злому та викрадення їхньої приватної інформації. Він назвав свої плани по впровадженню виключно цієї технології у своїх програмах обміну повідомленнями довгостроковим проєктом.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати