05 квітня 2021, 14:35

Прийняття Кодексу потерпілого у Великобританії підвищить рівень захисту жертв злочинів

Уповноважений з питань потерпілих Дама Віра Бейрд назвала прийняття нового кодексу кроком, який забезпечить попередження жертв злочинів про звільнення з в’язниці їхніх кривдників, повідомляє британська газета The Guardian.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британські працівники зможуть обирати режим роботи в юрфірмах"

Кодекс потерпілих – це хартія прав, яка визначає мінімальний рівень надання послуг потерпілим на кожному етапі судового процесу, незалежно від того, чи вирішили вони повідомити про злочин, чи ні.

Дама Віра Бейрд, Уповноважений з питань потерпілих в Англії та Уельсі, заявила, що кодекс повинен допомогти перефокусувати систему кримінального судочинства на потреби жертв і відкрити шлях до законності: «Нам потрібно змінити ставлення до людей, які стали жертвами злочину. Потерпілі стикаються з «лотереєю» доступу до підтримки, а цей кодекс повинен гарантувати, що права жертв, наприклад, на інформацію, надання особистих заяв та доступ до незалежних служб підтримки, мають бути юридично забезпечені».

Вона зазначила: «Організації кримінального правосуддя, зрозуміло, зосереджені на розслідуванні злочинів, переслідуванні злочинця, забезпечуючи при цьому справедливий судовий розгляд. Вони справді вважають, що у їхній роботі не є головним піклування про жертв. Це ставлення має змінитися».

Новий кодекс передбачає, що потерпілі від злочинів мають право отримувати всю необхідну для їхньої безпеки інформацію, а за потреби – додаткову підтримку. Сюди також належить інформація про судовий процес, роль свідка та результати справи.

Там, де це доречно, жертви будуть автоматично спрямовані до служб контакту з жертвами, які надають інформацію про подальшу долю засудженого та його право на звільнення з в’язниці або умовно-дострокове звільнення.

Новий кодекс також забезпечує можливість вразливих жертв попередньо записати перехресний допит далеко від зали суду, а не безпосередньо давати показання в суді.

Жертви сексуального насильства зможуть обрати стать свого співрозмовника в поліції, тоді як жертви іноземних національних правопорушень тепер мають право знати, коли винуватця депортують.

Бейрд наголосила на важливості прав жертв, які врешті-решт були закріплені в кодексі: «Новий кодекс потерпілих визначатиме рівень обслуговування, який жертви злочинів можуть очікувати від системи кримінального судочинства, гарантуючи, що вони матимуть доступ до найкращої можливої ​​підтримки, коли їм це буде потрібно. Я з нетерпінням чекаю співпраці з урядом у найближчі місяці, щоб втілити цей закон у реальність».

Міністр юстиції Роберт Бакленд заявив, що цього літа розпочне консультації щодо цього закону потерпілих. Він сказав: «Наш новий кодекс надає потерпілим спрощений і чіткіший набір прав, чітко пояснюючи їхні права на кожному кроці процесуальних дій. Але ми не зупиняємося на цьому і будемо наполягати на збільшені цих прав, оскільки ми продовжуємо зміцнювати довіру до системи правосуддя».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати