31 серпня 2017, 15:53

Вечір друзів Юридичної сотні

Юридична сотня

Юридичне волонтерство як явище виникло у відповідь на запит українського суспільства в буремний 2014 рік.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Перед юристами-волонтерами постали тоді питання як правової допомоги учасникам Майдану, а пізніше - учасникам АТО, так і нормотворчої діяльності. Юристи об’єднувалися у групи, колективи і творили юридичну військову історію нашої країни.

«Юридична сотня», одна з волонтерських юридичних організацій, 30.08.2017 р. провела вечір зустрічі юристів, на якому також були присутні психологи, реабілітологи, журналісти, які всі разом допомагають не лише армії, а і створюють всередині «Юридичної сотні» групи взаємної підтримки та допомоги.

«Не можу не пишатися кожним, хто тут присутній. Коли ми починали, то ніколи не думали, що зможемо задіяти таку кількість фахівців. Перші наші спроби здавалися незначними, але малими кроками. І сьогодні ми дійшли до проекту всеукраїнського масштабу. Я мріяла, щоб у кожного воїна АТО був свій власний юрист», - зазначила голова «Юридичної сотні» Леся Василенко.

На думку учасників заходу, від весни 2014 року українці почали жити в іншому світі та країні. Доводиться відповідати на зовсім нові виклики, і дуже часто трагічні - смерть на війні, втрата житла, ризик втрати суверенітету нашої держави та ін.

«Але, завдяки таким рухам, як «Юридична сотня», іншим волонтерським організаціям, українське суспільство виявилося готовим відповідати цим викликам. Юридична професія є особливою, тому що має особливу місію - правозахисну, - і відчуває соціальну відповідальність. Юристи, які входять до «Юридичної сотні», є носіями цих цінностей. Це той авангард професії, який є інтелектом, кров'ю, натхненням, що рухає юридичну професію», - наголосив колишній керівник центрів безоплатної вторинної допомоги Андрій Вишневський.

Учасники вечору також обговорювали складнощі, з якими доводиться мати справу юристам, захищаючи бійців та їх сім’ї. Вся просвітницька, правозахисна і нормотворча діяльність у галузі військового права за ці роки була не марною, оскільки правосвідомість суспільства, завдяки злагодженій співпраці юристів між собою, з громадськими організаціями, міністерствами та іншими установами, суттєво зросла.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати