У середу, 13 січня, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду розглянула клопотання захисника колишнього генерального директора державного аеропорту "Бориспіль" щодо скасування арешту з мобільного телефону, вилученого під час обшуку в місці проживання підозрюваного. Клопотання мотивоване тим, що арешт було накладено необґрунтовано та відпала потреба у подальшому застосуванні такого арешту.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також:"ВАКС не задовольнив клопотання НАБУ щодо продовження строку досудового розслідування у справі ОАСК".
Про це повідомляє прес-служба ВАКС.
Зазначається, що слідчий суддя ВАКС відхилила аргументи сторони захисту про необґрунтованість накладення арешту, оскільки відповідна ухвала про арешт майна була переглянута в апеляційному порядку, а нових доводів, які не були предметом дослідження, захисник не представив.
Поряд із цим, слідча суддя задовольнила клопотання адвоката щодо скасування арешту майна, оскільки відсутня подальша потреба в арешті майна з огляду на досягнення завдання кримінального провадження, для виконання якого це майно підлягало арешту.
Разом з тим, слідчий суддя зауважила, що утримання органом досудового розслідування речей, правомірно належних особі на праві приватної власності, має бути спрямоване виключно на досягнення завдань кримінального провадження. Тому після проведення з вилученими речами всіх необхідних процесуальних дій (оглядів, експертних досліджень) і належної процесуальної фіксації виявленої доказової інформації, такі речі як найшвидше мають бути повернуті власнику.
У ВАКС нагадали, що за версією слідства, із 2014 по 2019 роки, службові особи ДП "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" уклали договори та неправомірно передали в оренду приміщення підприємства суб’єктам підприємницької діяльності за заниженою вартістю. Розмір завданих збитків перевищує 16,5 млн грн.
Нагадаємо, ВАКС не задовольнив клопотання прокурора про застосування приводу до голови ОАСК.